Şimdi daha güçlü oldular…

Bolu Manavlar Esnaf Odası olağanüstü kongreye giderek ismini Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası olarak değiştirerek şimdi daha güçlü bir oda haline geldiler. Bolu Manavlar Esnaf Odası Başkanı ve üyeleri Gümrük ve Ticaret Bakanlığına başvurarak odanın isminin değiştirme talebi kabul edilmesi üzerine dün Necip Fazıl Kültür Merkezi’nde olağanüstü kongreye gitti. 174 üyenin kabul etmesi üzerine odanın ismi resmen değişmiş oldu.

 Şimdi daha güçlü oldular…

Haber: Kasım ŞAHİN

Bu güne kadar Bolu Manavlar Esnaf Odası olarak faaliyet gösteren kuruluş artık tarih oldu.  Kongreye Türkiye Sebzeciler Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Selim, BESOB Başkanı Tahir Gayret ile tüm odaların başkanları katıldı. Kongre öncesi Divan Başkanlığına Tahir Gayret, Başkan vekilliğine Selahattin Ayen, üyeliklere ise Ali Erol, Erkal Altındal ve Mehmet Kavuncu getirildiler. Kongre öncesi bir konuşma yapan ve yeni unvanıyla Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, “Bu unvan değişikliğinin odamıza faydası ne olacak diye soracak olursanız eğer. Semt pazarlarında ve Bolu pazarında bulunan diğer meslek dallarına ait olan pazarcıları da odamız bünyesine katacağız. Böylece üye sayımız artacak, Pazar yerlerinde birlik olunacak, odamız daha da güçlenecektir. Bunun sonucunda bizim odamız güçlenirken diğer odaların mağdur olması söz konusu değildir. Bakanlığın yönlendirmesiyle Esnaf Sicil tarafından bütün pazarcılar odamıza yönlendirilecektir” diye konuştu.

Divanın oluşması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra unvan değişikliğinin kabulü veya reddi için oylamaya geçildi. Kongreye katılan üyelerin oy çokluğu ile odanın adı Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası olarak değiştirildi. Daha sonra yeni oda tarafından emeği geçenlere plaket takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 09:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
MÜCAHİT ÇINAR
MÜCAHİT ÇINAR - 6 yıl Önce

toplansalar ne olacak ürüne el sürdürmezler azarlarlar marketler ucuz satip seçtirincede ağlarlar.

SIRADAKİ HABER

banner128