“Şimdiye kadar ki girişlerin kapatılması yasal değildir”

Highway Alışveriş merkezinin %56’’lık hissesini alan Adanalı işadamı Abdulkadir Şimşek dün alışveriş merkezinde iftar verdi. İftar sonrasında kısa bir konuşma yapan Şimşek’in ardından konuşan Bolu Dağı A.Ş. CEO’su Raşit Doğan Enhoş’un Bolu Belediyesi’ne karşı açıklamaları ilgi çekti.

“Şimdiye kadar ki girişlerin kapatılması yasal değildir”
HABER: FARUK ÇİDEM

Aylardır çeşitli sorunlarla karşılaşan ve son olarak girişleri kapatılan Highway Alışveriş Merkezi’nin %56’lık hissesi Bolu Dağı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Daylan ve üye Ömer Baday tarafından Adanalı işadamı Abdulkadir Şimşek’e satıldı.

Şimşek, alışveriş merkezindeki işyeri sahipleri ve personele dün iftar verdi. İftarda konuşan Şimşek, "Böyle gayrimenkuller el değiştiriyor. Biz de böyle bir işe girmiş olduk. İnşallah başarılı olacağız. Daha iyi hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız. Ben ilk gelip burayı gördüğümde inanamadım. Çok başarılı bir tesis. Buradaki arkadaşlarımızın sayesinde bu tesis bu hale geldi. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

BELEDİYE’NİN KARIŞMASI KANUNA AYKIRIDIR

İftar sonrasında alışveriş merkezinde işyeri bulunan bir esnafın ulaşıma kapatılan D-100 karayolu bağlantı yolu ile üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle kapatılan TEM bağlantı yolunun açılıp açılmayacağına ilişkin sorusuna Bolu Dağı A.Ş. CEO'su Raşit Doğan Enhoş şöyle cevap verdi; “Burada yaptığımız devir anlaşmaları ve yeni ortaklık yapısı, bu problemi kaldırmaya yönelik olarak gerçekleşmiştir. Şimdiye kadarki AVM’ye girişlerin kapatılması yasal değildir. Bu tesisin kurulduğu yer Türkiye Cumhuriyeti Karayolları’na aittir. Biz de Bolu Dağı A.Ş. olarak burada kiracıyız. Biz burayı 29 yıllığına işletmek üzere kiraladık. Devlet bu araziyi bize ihale ile teslim etmiş, imar planlarına işlemiştir. Biz buraya resmi anlamda buraya 204 milyon TL’lik yatırım yaptık. Geçen sene ürettiğimiz ciro 150 milyon TL’dir. Biz 1500 kişinin istihdamını sağlayıp, Bolu iline 30 milyon TL katma değer vermişiz. Devlete bu kadar hizmet etmiş bir yeri şu bazı hissedarlar hata yaptı diye herkese dayak atmak devlet töresine yakışmaz. 2010 yılında Bolu Belediyesi bu arazinin ve o yolun bulunduğu alanların tamamının imar planını oy birliği ile onayladığını Belediye Meclisi kararıyla Valiliğe bildirmiş. Biz de bu kararı Bolu Valiliği’ne hatırlattık ve ‘Madem Belediye böyle bir karar alıp imar planını onaylamış, o zaman devlet olarak bu yolu açın’ dedik. Bolu Belediyesi’nin bu sınırlar içerisine karışması kanunlara aykırıdır. Kanuna uymayan, kanunu yok sayan birisi gelip oraya hendek kazıyor. Mahkeme önümüzdeki hafta bu kararı verip yolu açacaktır. Eğer yolun açılmaması gibi bir karar çıkarsa Şeriat’ın kestiği parmak acımaz.”
HIGHWAY'IN YENİ SAHİBİ
ABDULKADİR ŞİMŞEK
Bolu Dağı A.Ş. CEO’su
Raşit Doğan Enhoş


Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 19:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ben
Ben - 4 yıl Önce

evet haklısın belediye yalnızca. oradaki işletmelerin işyeri açma ve kontrollerinden sorumlu ve yetkilidir. sen hiç otaban tesislerine bu şekilde müşteriyi otaban harici alan işletme gördünmü?derhal etrafı diger otaban tesisleri ve otaban kenarları gibi telle kapanmalıdır. ne oldu yoksa buda yasal değil mi? o iş geçti .size ve ortağınıza başarılar dilerim. ama arka yoldan 1 müşteri dahi alamazsınız. bunuda unutmayın

SIRADAKİ HABER

banner128