“Simit de satarım mısır da satarım ama..!“

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, tezgah başına geçerek mısır sattı. Bolulu vatandaşların yanı sıra ilimize yerleşen Kuveytli aile ile közde mısır pişirip satan başkan Yılmaz; "Simit de satarım, mısır da satarım ama ne Bolu'yu ne de Boluları satarım. Sattıranlara da göğsümü siper ederim" dedi.

 “Simit de satarım mısır da satarım ama..!“

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Başkan Yılmaz, Bolu'da mısır satarak bir ilke daha imza attı. Seben ilçesine kız istemeye gideceği öğrenilen başkan Yılmaz, soluklanıp bir bardak çay içmek için Valilik Meydanı'nda ki mısırcıya misafir oldu. Mısırcıda sohbet eden başkan Yılmaz, bir anda közde mısır yapılan tezgahın boş olduğunu görünce hemen mısırları közlemeye başlayarak satış işine koyuldu. Bolulu ve ilimize yerleşen Kuveytli iş adamının ailesine közde mısır satan başkan Yılmaz, kendisini bu halde görenler tarafından sempati ile karşılandı.

O anda tezgah yanında beliren Olay Gündem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Kasım Şahin'i gören başkan Yılmaz koyu bir sohbete başladı ve özel açıklamalarda bulundu. Başkan; " Ben Bolu Belediye Başkanıyım. Gerekirse simit satarım, gerekirse de mısır satarım ama, ne Bolu'yu ne de Boluluları satarım. Satanlara da karşı göğsümü siper ederim. Bunu herkes iyi anlasın" diyerek şok bir açıklamada bulundu.

ASFALT İŞİNE ÇOK GÜLDÜ

Başkan Yılmaz, her gün olduğu gibi bu günde makam odasından çıkarak Kardelen Meydanı'na kadar hem yürüyüşünü gerçekleştirdi hem de İzzet Baysal Caddesi üzerinde ki çalışmaları yerinde denetledi. Başkan Yılmaz asfalt sorusu üzerine kahkahalar atarak; "Ya arkadaş ben bu insanları anlayamadım. Ne zaman Bolu ve Bolulu vatandaşlar için güzel bir iş yapsak hemen saçma sapan dedikodular üretiliyor. Herkes şunu iyi bilsin asfaltı Bolu Belediyesi üretiyor cadde üzerinde ki işleri de Bolu Belediyesi elemanları yapıyor. Kimseye bir rant sağlamıyoruz, kimsenin cebine para sokmuyoruz. Her şeyi Bolu Belediyesi çalışanları yapıyor. Yani Bolu Belediyesi yapması gereken işleri yapıyor. İftira atan kim varsa gelsin bana ve belediyemize hesap sorsun. Kimin cebine para sokmuşuz gerçeği öğrensinler. Biz hizmet için varız, Bolu için varız, vatandaşlarımız için varız" dedi.

MISIRCILAR BOLUSPOR'A VERİLECEK

Başkan Yılmaz bu güne kadar yaptığı türlü açıklama ve çeşitli eylemlerinde Bolu gündemine oturan renkli sima olmaya devam ediyor. Yeri geldi mi aşçı kepini giyip pilav dağıtır, yeri geldi mi tatlı dağıtır, yeri geldi mi yemek dağıtır ve mağdur aileleri ziyaret edip hastaları yataklarında yalnız bırakmaz ama, başkan Yılmaz Bolu'da ilk defa közde mısır satıcısı oldu. Başkan Yılmaz ile Kasım Şahin arasında ki koyu sohbet derinlemesine sürdü. Başkan, Bolu'da İzzet Baysal Caddesi üzerinde yedi adet mısır satıcısının olduğunu belirterek şunları söyledi; "Dilerim ki elimiz 30 tane mısır satıcısı olsun. Sıra mısır satıcılarına geldi. Onları da dizayn edeceğiz. Yakın zamanda 7 tane mısır satıcısı Boluspor'a devredilecektir. Şu anda her mısır tezgahı Bolu Belediyesi'ne 350 TL gibi bedel ödüyor. Bu tezgahları Boluspor'a devredeceğiz. Bolusporumuz burada iyi bir gelir elde etsin, güzel transferler yapsın bizi Süper Lig'de temsil etsin. O zaman Bolu'nun katma değeri daha da artar. Bu işi en kısa zamanda gerçekleştireceğiz"

MİLLETVEKİLLERİ VE STAT

Başkan Yılmaz, son günlerde gündeme oturan stat konusuna da değinerek; "Bu işi bana mal etmek isteyen milletvekilleri var. Bu milletvekilleri olmasa ve bu işe girmese hiç bir sorun yok. Biz belediye olarak bu işi çözeriz. Çözmeye de talibiz. Kimse kimseyi kandırmasın. Ben Bolu Belediye Başkanıysam gerekeni de yaparım" diye konuştu.

PARKE TAŞI FABRİKASINI OĞLUMUN SANIYORLAR

Başkan Yılmaz, kendisi adına bir çok şehir efsaneleri üretildiğini ve bunlarında hiç bir zaman gerçeği yansıtmadığını belirterek başından geçen bir olayı şöyle anlattı; "Geçenlerde şok bir olay yaşadım. Yolda yürürken bir bayan önüme geçerek 'Başkan bey, oğlunuz Belediye'ye ait olduğu bilinen parke taşı üretim yerinin sizin oğlunuza ait olduğu ve paraları ona kazandırdığınız söyleniyor. Bana bir cevap ver bakalım' Ya arkadaş böyle bir saçmalık olur mu? Yıllardır Belediye'ye ait olan bir yer, Bolu halkı için çalışan bir yer nasıl olurda benim oğlumun olur? Buna sağır sultanlar bile güler. Böyle saçma sapan şehir efsanelerine kimse inanmasın. Benim makam odamın kapısı 24 saat halka açıktır. Bu iyi bilinsin"

ZENGİNLER NEREDE?

Başkan Yılmaz, koyu sohbette gönlünden geçen tüm duygularını açıklamayı sürdürdü. Konu Boluspor olunca heyecanlanan Başkan; "Bolu olsun diye, Bolulu olmayıp da esnaflık yapan tüm arkadaşlarımız Boluspor için ellerini cebine atmaktan hiç çekinmiyor. Esnaflarımızdan Allah razı olsun. Beş lira da olsa 100 lira da olsa Boluspor için tüm maddi katkılarda bulunuyorlar. Peki zenginlerimiz nerede? Bolulu iş adamları nerede? Bana bunun birisi cevabını versin.Boluspor kaybederken 1. sırada Necip Çarıkçı 2. sırada ben hep kötülenen adam olduk ama Boluspor iyi gidince kimseden çıt yok. Ya arkadaş şunu niye demiyorsunuz? Boluspor iyi giderken Başkan Çarıkçı iyi Belediye Başkanı ben iyi. Hiç mi bunları hak etmedik?" 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2016, 15:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Çukurlardan Bıkan.
Çukurlardan Bıkan. - 4 yıl Önce

simiti mısırı boşverin. ilk önce şu bolunun bozuk yollarına bakın. kaç tane jant yamuldu.

Salih ÖZDEMİR
Salih ÖZDEMİR - 4 yıl Önce

birak şu reklamlari kazilan yollari biran önce asfalt kaplamasini yap, yada otomatik araba yikama lari şehrin dört bir yanina bedava yaptır bu ne ya konuştuklarinin onda birini gerçekleştirsen bolulular senin heykelini dikerler

Bolu Olay
Bolu Olay - 4 yıl Önce

meydandaki simitçide oturuyorduk başkan ile kasım şahin birlikte oraya geldi.yani sipariş bir haber bu.bolu olaya yakışmadı

SIRADAKİ HABER

banner128