Sinan Ayhan 4’üncü kez kayıplara karıştı

Bolu’da geçtiğimiz yıllarda üç kez kaçırıldığını iddia eden ve her seferinde de bulunan Sinan Ayhan dördüncü kez yine kayıplara karıştı. Ayhan, Pazar akşamından itibaren kayıplara karışırken ailesi polise ve savcılığa kayıp müracaatında bulundu. Polis alarma geçerek her yerde Sinan Ayhan’ı ararken işyerinin kamera kayıtları da incelemeye alındı.

 Sinan Ayhan 4’üncü kez kayıplara karıştı

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu’da bir yıl içersinde üç kez kaçırıldığı iddia edilen Sinan Ayhan’ın ailesi üçüncü kaçırılma olayının ardından Bolu Valiliğine bir dilekçe vererek can güvenliği olmadığını belirtip koruma istemişti. Sinan Ayhan üçüncü kez kaçırılmasının ardından ailesi perişan olmuştu. Kaçırılma olayının ardından Sinan Ayhan evinin yüz metre ilerisinde Borazanlar Mahallesi Mutluer Sokaktaki bir inşaatta elleri ve ayakları bağlı bir şekilde polis tarafından bulunduktan sonra 112 Sağlık ekipleriyle birlikte İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi acil servisine kaldırılarak tedavi altına alınmıştı. Ayhan, buradaki sağlık kontrolünden geçtikten sonra polis ekipleri tarafından evine getirildi ve ailesiyle buluşması sağlanmıştı.

Üçüncü kez kaçırılması olayıyla ilgili olarak Ayhan o dönemde Bolu Olay Gazetesine özel bir açıklamada bulunarak, Üç kişi tarafından beyaz bir Şahin marka otomobille kaçırıldığını beyan etmesinin ardından şunları söylemişti; “Pazar günü annemi ziyaret etmek için evimden çıktıktan yüz metre sonra üç kişi beni beyaz renkli bir Şahin marka araca bindirip ellerimi bağlayıp gözlerimi bir atkıyla kapattılar. Ağzımı da bağırmamam için kağıt parçalarıyla doldurdular. Yaklaşık 30 dakika boyunca adresi bilmemem için sokaklarda gezdirdiler ve ardında bir inşaata götürdüler. Burada sürekli dövüldüm. Açtığım davayı geri çekmemi istediler. Beni ve ailemi öldürmekle tehdit ettiler. Kaçırıldığım günden itibaren ne bir damla su içebildim, ne de bir yiyecek boğazımdan geçti. ölümle burun buruna geldim. Hep aklımda eşim ve çocuklarım vardı. En sonunda inşaatın dördüncü katından beni aşağıya atıp öldürmek isterlerken, bir anda ağzımdaki kağıt parçalarının düşmesi sonucu imdat yardım edin diye bağırmayı başardım. İnşaatın karşısında bulunan apartmanda iki genç ile bir kadın beni görmüş ve duymuş olacaklar ki polise haber vermişler. Beni kaçırmak isteyenler panik içersinde beni elleri bağlı şekilde bırakıp kaçtılar. Bu olaydan 15 dakika sonra polis geldi. Ellerimdeki ipleri çakmakla yakıp kopardılar ve hastaneye kaldırıldım. Korkumdan sokağa çıkamaz oldum. Üç kez kaçırılmamam dolayısıyla paranoyak hale geldim. Adalete güveniyorum. Bu şahısların bir an önce bulunması istiyorum. Korku içersinde yaşamaktan bıktım. Bana yapılanlar o şahısların yanında kalmayacaktır” diyerek eşinin yanında gözyaşlarını tutamamıştı.

 

Sinan Ayhan Pazar akşamı dördüncü kez yine kayıplara karıştı. Alı Rıza Tekemen Caddesinde iddia bayiliği yapan Ayhan, iş çıkışı evine uğramayınca ailesi ise sabaha kadar ondan ir haber almaya çalıştı. Sürekli olarak üzerinde bulundurduğu cep telefonu da kapalı olunca aile iyiden iyiye panik yaşamaya başladı. Ayhan’ın eşi sabah olunca hemen Savcılığa ardından karakola giderek eşinin kayıp olduğunu, eve gelmediğini ve kaçırılmış olmasından, hayatından endişe duyduklarını belirtti. Polis olayla ilgili araştırma ve soruşturma başlatırken, Ayhan’ın işyerinin kamera kayıtları da incelemeye alındı.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2015, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128