Sınav Dershanesi konuya açıklık getirdi

Özel Bilimsel Sınav Dergisi Dershanesi Bolu Şube Müdürü Zekai Öztürk Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun’un dershanelerin kapatılmasıyla ilgili sözlerinin sosyal ağlarda tamamen çarpıtılarak dehşet...

Sınav Dershanesi konuya açıklık getirdi

Özel Bilimsel Sınav Dergisi Dershanesi Bolu Şube Müdürü Zekai Öztürk Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun’un dershanelerin kapatılmasıyla ilgili sözlerinin sosyal ağlarda tamamen çarpıtılarak dehşet duyulacak bir konuma getirildiğini söyledi.

Özel Bilimsel Sınav Dergisi Dershanesi Bolu Şube Müdürü Zekai Öztürk 10 Eylül tarihinde dershanelerini ziyaret eden Ak Parti Bolu milletvekili Ali Ercoşkun’un dershanelerin kapatılmasıyla ilgili olarak yaptığı yorumların “4+4+4” eğitim sistemiyle yapılmış gibi algılanarak haber yapıldığını söyledi.Öztürk; “Sayın vekilimiz dershanelerin kapanması ile ilgili konuşurken konuya tam olarak vakıf olmadığını, meclisin kapalı olmasından dolayı ve ilgili komisyonda görev almaması nedeniyle net bir şey söyleyemeyeceğini, konu hakkında çalışmanın devam ettiğini ve bunun bir süreç olduğunu, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bu konuda bir açıklama yapmış olmasının altının mutlaka dolu olduğunun ve incelemeleri sonucunda söylemiş olduğunu ifade etmiştir. Yine aynı sohbetin devamında 4+4+4 eğitim sistemi ile ilgili ise sistemin yararlı bir sistem olduğunu, sağlıklı ve bilgili gelecek nesiller için doğru bir sistem olduğunu söylemiştir” dedi.

Olay sosyal ağda dehşet duyulacak bir hal aldı

Öztürk, “Basın mensubu bir arkadaşımızın basına açık dahi olmayan bu sohbette kasıtlı olmadan bir yanlışlık yaparak yazdığı haberde sohbetin başındaki konu ile alakalı kurulan cümleler sohbetin sonundaki konuya eklenmiş ve bu şekilde servis edilmiştir. Kasıt olmadığını umduğumuz bu habercilik faaliyetinden sonra Sayın vekilimiz ile alakalı olarak bir takım medya kuruluşları ve sosyal ağlarda konu tamamen çarpıtılarak dehşet duyulacak bir hal almıştır.” Şeklinde konuştu. Özel Bilimsel Sınav Dergisi Dershanesi Bolu Şube Müdürü Zekai Öztürk sözlerini şu şekilde tamamladı; “Sayın vekilimizin sohbet esnasında kurduğu cümleler yer değiştirilerek kullanılmış ve Sayın Vekilimiz 4+4+4 eğitim sisteminden sanki o an haberdar olmuş gibi bir hava yaratılmıştır. Sayın Vekilimiz Ali Ercoşkun'u rencide edecek şekilde kullanılan bu olayda sayın vekilimiz 4+4+4 eğitim sistemini değil dershanelerin kapatılması konusunu vurgulayarak konunun yeni bir konu olduğunu, Ankara'ya gidip geldikten sonra detaylı bir bilgilendirme yapabileceğini belirtmiştir. Olayın birebir şahidi olan bizler sayın vekilin söylediklerinin doğru şekilde anlaşılabilmesi için böyle bir açıklama yapmayı sohbetin ev sahibi olarak görev kabul etmiş bulunmaktayız”

Konu net bir şekilde ortaya konmuştur


Ali Ercoşkun da dershane yetkililerine teşekkürlerini ileterek, "Konu benim bir şey söylememe gerek kalmayacak şekilde net olarak ortaya konuldu. Tüm eğitimci arkadaşlara teşekkür ediyorum" dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128