Sinoplulara Bolu’yu anlattılar

Avrupa Kültür Derneği'nin organize ettiği, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde kültürel iletişim ve işbirliğini güçlendirmeyi amaçlayarak organize ettiği Sinopale Forum'da; BBV " Kentin tabandan başlayarak yerel kalkınmasına iş dünyası nasıl katkı sağlayabilir? " konu başlığı ile konuşma yaptı.

Sinoplulara Bolu’yu anlattılar

Vakıf Genel Sekreteri Öznur Akkaya'nın konuşmacı olarak katıldığı programda; Bolu Bağışçılar Vakfı'nın iş liderleri birlikteliği ile oluşan yapısının yerel kalkınmaya ne açıdan / nasıl etki ettiği, Vakfın neden örnek model olarak görüldüğü, özel sektör, kamu, üniversite ve sivil toplum olarak BBV birlikteliği ile vakfın süregelen faaliyetlerinden örnekler verildi.

Akkaya; Vakfın verdiği hibelerin kriterleri, Bolu'da sivil toplum faaliyetleri, Bağışçılar Vakfı modelinin Sinop'ta veya başka illerde uygulanabilirliği hakkında soruları cevapladı.

Sinop Belediye Başkanı Baki ERGÜL'lün yanı sıra, Uluslararası katılımcılar, Akademisyenler, Kamu, Özel Sektör ve Sivil toplum liderleri ve çok sayıda iş insanının hazır bulunduğu programda;

Avrupa Kültür Derneği program sonunda katılımları için BBV'ye teşekkür ederken " Ne mutlu ki şehrinizde İzzet Baysal'ın izinden yürüyen ve Bolu'yu hayırların efendilerinin yaşadığı şehir olarak tanımlatan örnek insanlar var, umuyoruz bu model diğer tüm şehirlerimize örnek olur" derken, Akkaya hem projeleri yakından görmeleri hem de Bolu'yu daha yakından tanıyabilmeleri için tüm katılımcıları Bolu'ya davet etti. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2016, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128