Sinyalizasyon ışıkları yeniden düzenleniyor

Şehir merkezinde trafik kazalarının en çok yaşandığı kavşaklarda trafik ışıkları değiştiriliyor. Sürücülerin trafik ışıklarını uzak mesafelerden daha rahat görmeleri ve trafik akışında sorun yaşanmaması için dik direklerin yerine “L” şeklindeki direkler takılmaya başlandı.

 Sinyalizasyon ışıkları yeniden düzenleniyor

 Haber: Kasım ŞAHİN

 

 

Bolu Belediyesi tarafından şehir merkezinde trafik kazalarının en çok yaşandığı kavşaklarda trafik ışıkları değiştiriliyor. Köroğlu Mahallesi’nde yaşanan trafik kazası sonucunda yıkılan trafik ışıkları ile Mudurnu yolu kavşağındaki trafik ışıkları komple yenileniyor. Sürücülerin trafik ışıklarını uzak mesafelerden daha rahat görmeleri ve trafik akışında sorun yaşanmaması için dik direklerin yanına “L” şeklindeki direkler takılmaya başlandı. Geçtiğimiz günlerde yapımına başlanan trafik ışıklarının, yaklaşık 1 hafta içinde tamamen yenilenerek Bolulu sürücülerin hizmetine sunulacağı belirtildi.

 

Okulların açılmasına az bir süre kala sinyalizasyon çalışmalarına hız veren Bolu Belediyesi okul servis araçlarının trafiğe çıkmasıyla birlikte şehir merkezinde araç yoğunluluğunun artması nedeniyle çalışmalara aralıksız olarak devam ediyor. Bu hafta içersinde “L” şeklindeki sinyalizasyon direklerinin takım ve montaj işinin bitirileceği bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2014, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER