Sır perdesi aralanmaya başladı

Bolu’nun tanınmış iş adamlarından Naci Keskin’in 17 yerinden bıçaklanarak hunharca bir cinayete kurban gitmesi olayıyla ilgili ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı.

Sır perdesi aralanmaya başladı
 Cuma akşamı saat 22.30 sıralarında Sanayi’deki iş yerine gitmek üzere evinden ayrılan Naci Keskin’in tehdit aldığı ihtimali üzerinde duruluyor. Naci Keskin’in daha önce çalıştığı firmadan 2 milyon lira gibi oldukça yüklü miktarda alacağı olduğu da öğrenildi.     Kanıtlar, gecenin ilerleyen bir vaktinde evine geldiği tahmin edilen Naci Keskin’in eşi Yasemin ve kızı Gül’ün uyuduğu bir saatte eve döndüğü ve evinin önünde pusuya yatan kişi veya kişiler tarafından kendisi bahçeye girdiği sırada bıçaklı saldırıya uğradığı, katil veya katillerin bıçak darbeleriyle cinayeti işledikten sonra maktule ait ciple olay yerinden uzaklaştığı ihtimalini güçlendiriyor. Naci Keskin’in cebindeki paraların etrafa saçılmış halde bulunması, cinayetin bir hırsızlık nedeniyle gerçekleşmiş olabileceği ihtimalini ortadan kaldırıyor. Ayrıca cesedin yanında bir çilek poşeti olduğu da belirtiliyor.

 

İşinin sahibi, hayırsever bir işadamıydı

      Naci Keskin’in adeta sağ kolu olan şirketin Genel Müdürü Necati Özmen, otobüs işine girdikten sonra huzurlarının kaçtığını sık sık dile getiriyordu. Necati Özmen olayın şoku içerisindeyken yaptığı açıklamada; 15 yıldır kendisiyle birlikte çalışıyorum. İşinin sahibi, hayırsever bir işadamıydı. Kimsenin kalbini kırmazdı. Bizimle her zaman arkadaş gibiydi. Bir patron gibi değildi. Herkesle bir arkadaş kardeş gibiydi. İhtirasları olan bir adam değildi. Herkesle aynı mesafede olan bir adamdı. İnanılır gibi değil. Çok üzücü bir olay. Sabah eşi aradı beni. Saat 11:05 geçiyordu. Naci’ye bir şey olmuş çabuk gel dedi. Hemen evine koştum. Baktığımda yatıyordu. O anda çok kötü bir tabloyla karşılaştım. İnsanın aklına gelecek bir şey değil. Bir anda dünyanız kararıyor. Her şey olup bitmiş bizim geldiğimizde. Polise ambulansa haber verdik. Söylenecek bir şey yok. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Kendisi toplumda sevilen sayılan bir insandı. Topluma hizmet etmeyi seven bir insandı. Kimseyi bir sıkıntısı olduğunu tahmin etmiyorum. Yıllardır beraber çalışıyoruz. Hiçbir zaman böyle bir tablo olacağı aklımın ucundan geçmezdi. Çocukla çocuk çalıştığı insanlarla bile bir arkadaş gibiydi. Sürekli kendini işine adamış bir adamdı” dedi.

     Cenaze Pazar günü ikindi namazından sonra 
     Otopsi için Ankara’ya gönderilen Naci Keskin’in cenazesi, Ankara Adli Tıp Kurumu’nda Pazar günü sabahleyin otopsiye alınacak. Aynı gün Bolu’ya getirilecek olan cenaze, Köroğlu Mahallesi Balcı Camii’nde kılınacak ikindi ve cenaze namazından sonra, Köroğlu Mahallesi Mezarlığı’nda defnedilecek.
 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2013, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER