Sis lambaları yanmıyor

Bolu Dağı'nda etkili olan sağanak ve sis nedeniyle sürücülerin zor anlar yaşadığı bildirildi. D-100 Karayolu'nun Bolu Dağı kesiminde etkili olan sağanak ve sis zaman zaman etkisini artırıyor.

Sis lambaları yanmıyor

Haber; Esra ÖZTÜRK

Yoğun sis nedeniyle karayolunun Düzce kesimindeki Karanlıkdere, Bıçkıyanı, Bakacak ile Bolu kesimindeki Elmalık ve Seymenler mevkilerinde görüş mesafesi 15 metreye kadar düştü. Sürücüleri aşırı hız ve yakın takip hakkında uyaran trafik ve karayolları ekipleri, güzergahta bulunan trafik işaretlerine uymaları konusuna dikkat çekiyor. Öte yandan, sağanak ve sis TEM Otoyolu'nun Bolu, Yeniçağa ve Gerede ile Köroğlu rampası mevkisinde zaman zaman etkili oluyor.

Bolu Dağı ışıklandırma sisteminde yapılan bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle güzergah üzerinde bulunan yol ve sis lambalarının yanmaması yoğun sisle birleşince trafik çilesini içinden çıkılmaz hale dönüştürüyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2016, 16:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
M Çetin
M Çetin - 4 yıl Önce

sis lambalarının bakımı siste yapılır.bu önerme doğrudur diyenler.. bu sistemin ⛍ arıza halinde manuel olarak çalışmıyor uçuruma dikkat edin deme hakları varmıdır.

SIRADAKİ HABER

banner128