SİSİ’ye lanet yağdı…

Mursi’ye verilen idam kararını protesto etmek için Kadı Camii önünde toplanan kadın-erkek yaklaşık 100 kişilik gruba Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun da katıldı. Grup, ellerinde “Mısır’da darbenin karşısında, Müslüman kardeşlerin yanındayız” yazılı bir pankartın yanı sıra “Ya bu idamlar durur, ya mazlumların ahı Batı’yı vurur”, “İhvan’a selam, direnişe devam” “Zalimler, Mahkeme-i Kübra’da hesap verecek” “Katil Sisi” “Zulme lanet, İhvan’a adalet” yazan dövizler taşıdılar.

 SİSİ’ye lanet yağdı…

Haber: Kasım ŞAHİN

‘BATI BU ZULME ORTAK OLUYOR’

Bolu Sivil İrade Platformu adına açıklamayı Memur Sen İl Temsilcisi Ahmet Koçak yaptı. Koçak, gruptan hiçbir siyasi slogan atmamalarını rica ederken, çevredeki vatandaşlar da kendilerine destek vermek için çağrıda bulundu. Koçak, yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “Mursi’nin ilkeli ve tavizsiz tutumu karşısında acziyet içine düşenler, bugün Muhammed Mursi’yi, darbe karşıtlarını nasıl ve niçin yargıladıklarını hiç kimseye anlatamazken Batı bu zulme ortak oluyor.

‘SİSİ SEVER, KAN İÇİCİ VAMPİRLER’

Mısır’daki meşru hükümetin darbe yoluyla iktidardan uzaklaştırılmasına sessiz kalan dünyanın bugün yeni katliamlara kapı araladığını, ilkesel temelde kararlı bir duruş sergilemediklerinden darbecilerin zulmü bir adım daha öteye götürmeye çalıştıklarını görüyoruz. On hukuksuz karar ve Batı’nın sessizliği dünya sisteminin nasıl adaletsiz olduğuna ışık tuttu. Haksız hukuksuz kararlar karşısında sessiz kalan, darbecilere örtülü ve açık destek veren emperyalizmin kanlı yüzünü bir kez daha deşifre etti. Batının sadece kirli yüzü değil; doğasındaki küfrü de bir kez daha ortaya çıktı. Bunlar Sisi sever. Bunlar kan içici vampirler. Bunlar tüm değerlerimize savaş açan kapitalist cinayet şebekesi. Hepsini kınıyor, lanetliyoruz. Sahte demokrasi de, insan hakları anlayışları da yere batsın…

Öte yandan; İran, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Körfezin baronları ve tüm Ortadoğu ülkeleri bu zulme seyirci kalırsa üç maymunu oynamaya devam ederse tarih bunu da affetmeyecektir.

MÜFTÜ’YE VİCDAN ÇAĞRISI

Vicdanlar affetmeyecektir. Ve buradan son kararı verecek Mısır Müftüsüne sesleniyorum. Hukuki, insani, ahlaki ve vicdani olmayan bu kararı onaylama. Darbecilerin suçuna ortak olma. Zulme geçit verme. Aksi halde vicdan azabından kurtulsan Allah’ın gazabından kurtulamayacaksın. Vicdan azabından kurtulsan Allah’ın gazabından kurtulamayacaksın. Mahkeme-i Kübra’da hesabını vereceksin. Mahkemelerde hesap verenler Mursi’ler Sisiler, Esed’ler ve onların küresel ortakları olana kadar vazgeçmeyeceğiz.”

VİLAYET ÖNÜNE KADAR SLOGANLARLA YÜRÜDÜLER

Son sözümüz şudur; Binlerce darbe karşıtının katledildiği Mısır’da katillerin verdiği hukuksuz kararları tanımıyor, silaha ve şiddete bulaşmayarak örnek bir duruş sergileyen Mısır halkının yanında durduğumuzu Bolu Sivil İrade Platformu olarak deklare ediyoruz.

Mursi dahil tüm İhvan tutukluları serbest bırakılmalı, Muhammed Mursi’nin göreve iadesi sağlanmalı, darbenin asker-sivil tüm aktörleri yargılanmalıdır.”

Grup, daha sonra ‘Katil Sisi, yanındayız Mursi’ sloganı atarak Valilik önüne kadar yürüyüş yaptı.


Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2015, 19:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128