Sivil Savunma Eğitimi Ve Yangın Tatbikatı Yapıldı

Bolu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeline, toplantı salonunda İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü teknik personeli tarafından Sivil Savunma, Afet ve Acil Durumlara ilişkin eğitim verildi. Yangın, deprem ve sel gibi afet durumlarına karşı eğitim verilirken, karşılaşılan durum karşısında soğukkanlılığı korumanın ve bilinçli hareket etmenin önemine değinildi.

Sivil Savunma Eğitimi Ve Yangın Tatbikatı Yapıldı

Haber: Aysun BEYKOZ

Teorik ve uygulamalı olarak Afetlere yönelik öncesi, sırası ve sonrası yapılacak doğru davranışları edindirmek, Deprem, Yangın ve Afet konusunda zarar azaltma, bilgilendirme ve bilinçlendirme konularında teorik bilgiler aktarılarak kişilerin afete karşı hazırlıklı olması amaçlanmıştır.

Eğitim sonunda uygulamalı Yangın tatbikatı yapılırken hatalı davranışlar eğitmenler tarafından kullanıcılara iletildi. Ateşe karşı yaklaşılması gereken yön, pozisyon mesafe gibi can alıcı detaylara dikkat edilmesi hususunda telkinde bulunuldu.

Yapılan eğitimler ile olası yangın, deprem, sel vb. afet durumlarına daha hazırlıklı olmak hedeflenmekle beraber verilen eğitim sadece iş değil hayatımızın 24 saatinde karşımıza çıkabilecek olumsuz durumlara karşı da bir nevi hazırlık unsuru olarak hayati önem arz etmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2016, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128