SİYAH GİYİNDİLER... VAHŞETİ PROTESTO ETTİLER...

Mersin’in Tarsus ilçesinde önce tecavüz edilen ve ardından hunharca öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için Bolu’da protestolar gün geçtikçe artılar. CHP İl ve İlçe Kadın Kolları üyesi kadınlar, Esnaflar, Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesi öğretmenleri ile Alemdar İnşaat çalışanları dün siyah kıyafetler giyerek vahşeti protesto ettiler.

 SİYAH GİYİNDİLER... VAHŞETİ PROTESTO ETTİLER...

Haber: Kasım ŞAHİN

CHP İl ve İlçe Kadın Kolları üyeleri ile bazı esnaf kadınlar İzzet Baysal Caddesi üzerinde siyah kıyafetleri ve vahşice katledilen genç kızın resimlerini yakalarını takarak kısa süreli protestoda bulundular. Diğer yandan Mustafa Çizmecioğlu Anadolu Lisesinin kadın öğretmenleri ve Alemdar İnşaatın çalışanları da siyah kıyafetleriyle bu vahşete dur dediler.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Zuhal Işın, “Kadına yönelik şiddetin korkutucu boyuta geldiği ülkemizde Özgecan'ın vahşice katli hepimizi derinden yaralamıştır. Yıllardır artarak süren egemen cinsiyetçi söylemin son noktasıdır. Biz kadınlar artık yaşam hakkımız için gereken tüm önlemlerin alınmasını istiyoruz. Tüm siyasetçileri,  hukuk insanlarını, sorumluluğu olanları göreve çağırıyoruz. En demokratik en yaşamsal kavram olan kadın-erkek eşitliğine inanmayan, hukuku yok sayan zihniyet kaba kuvveti tetikleyerek toplum vicdanını paramparça etmektedir. Bugün yaşanılan gerçek budur. artık dayanacak gücümüz kalmamıştır. Artık söz bitmiştir. Tüm yöneticileri, karar organlarını kadının yaşam hakkı için seferberliğe çağırıyoruz. Bütün bu insanlık dışı uygulamaları engelleyecek tek şey hukuktur.

Biz kadınlar artık susmayacağız ve direnen direne haklarımızı elde edeceğiz” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128