Siyasilerin 10 Kasım’da duyguları ortak

Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 78. Yılında AKP, CHP ve MHP Bolu İl Başkanları’nın yayınladıkları mesajlarda ortak tema Atatürk’e duyulan özlem oldu.

Siyasilerin 10 Kasım’da duyguları ortak

HABER: FARUK ÇİDEM

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 78'nci yıldönümünü idrak ettiğimiz bugünü, diğer 10 Kasım’lardan farklı duygularla yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal'in 'En büyük eserim' dediği ve gelecek nesillere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ni, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha ileriye taşımak, daha güçlü, daha müreffeh bir ülke haline getirmek için 14 yıldır belirli bir noktaya gelmişken, Türkiye'nin bu gelişimini hazmedemeyen dış güçler ve içerideki onların maşalarıyla bugün ülke olarak varoluş mücadelesi vermekteyiz.

Biz, bugün de ülkemizde ve bölgemizde yaşanan olaylar karşısında aynı dirayetle hareket ediyoruz, etmeye devam edeceğiz. Milletimizle birlikte, bir olarak, iri olarak, diri olarak, kardeş olarak, hep birlikte Türkiye olarak 2023 hedeflerimiz istikametinde mücadelemizi sürdürmekte kararlıyız.

Bu düşüncelerle, vefatının 78. yıl dönümünde, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkanı Kazım Karsu; Mustafa Kemal Atatürk tüm dünyanın kabul ettiği gerçek bir dünya lideri. Tüm imkansızlıklara rağmen direnmekten vazgeçmeyen bir ulusa lideri olarak anılıyor. Ne mutlu bize ki o askeri deha, o büyük devlet adamı bizim önderimiz oldu. Yüce ulusumuzu demokratik, laik ve çağdaş Cumhuriyet ile buluşturarak emperyalizme en büyük başkaldırıyı gerçekleştirdi. Eşsiz bir devrime öncülük etti. Padişaha kul olan toplumdan egemenliği elinde tutan bir halk meydana getirdi.

Bizi her 10 Kasım'da yasta buluşturan bu bilinçle duyduğumuz minnet borcu, içimizde beslediğimiz sonsuz ve büyük Atatürk sevgisidir. Bağımsızlığımızın, egemenliğimizin, çağdaşlığın ve demokrasinin mimarı yüce liderimize olan bağlılığımız asla bitmeyecektir. Ne unutacağız, ne de unutturmak isteyenlere izin vereceğiz. Atatürk hayat portrelerimizin en güzel köşesinde yerini almaya devam edecektir. Onun evlatları olmaktan gurur duyuyor, onun ilkelerine ve devrimlerine bağlı nesiller yetiştirmeye söz veriyorum.

Ulu önderimizi sevgi, saygı, minnet ve özlemle anıyorum.

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Adem Evcil; Hayatını milletine adayan, işgal ve emperyalist hevesleri muhataplarının kursaklarında bırakan bu büyük devlet ve siyaset adamını gururla, özlemle ve şükranla bir kez daha hatırlıyoruz.

Türk milletini hak ettiği onurlu ve bağımsız yaşama seviyesine çıkarma konusunda, üstün bir çaba ve mücadele azmi gösteren Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e büyük bir vefa ve gönül borcumuz olduğu şüphesizdir.

Kurtuluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve müdahalesi belirleyici ve tayin edici bir nitelik arz etmiştir.

Yanmış, yıkılmış, yorulmuş ve yenilmiş bir sosyolojik kudreti tekrar ayağa kaldıran ve çizdiği hedeflerle sonuca ulaştıran elbette Mustafa Kemal’in eşsiz dirayeti ve hamiyeti olmuştur.

O’nun yüksek erdemi sayesinde Samsun’da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş, meydanlardaki kahramanlıklarla mütecaviz emellerin surları delinmiş ve Cumhuriyet’in ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi varlığına ve bizlere emanet ettiği muhteşem millet eserlerine hiçbir kötü ve hain niyetin musallat olamayacağı inancımı bir kez daha teyit ederek; ebediyete intikal edişinin 78’inci yıldönümünde kutlu hatırasını hürmet ve minnet duygularımla anıyorum.

Ruhu şad, mekânı cennet olsun.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2016, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128