Siz alçaklar ne cüretle Mustafa Kemal'e saldırıyorsunuz?

CHP Bolu İl Başkanlığı ve Halk-Lis, Yeni Akit Gazetesine yakınlığı ile bilinen akitgazetem.com ve sosyal medya hesaplarının Mustafa Kemal Atatürk hakkında yayınladıkları fotoğraflara sert tepki göstererek İzzet Baysal Anıt'ı önünde protesto gösterisi düzenledi. Protesto da basın açıklaması yapan Halk-Lis MHK üyesi Deniz Kahraman; " Siz alçaklar ne cüretle Mustafa Kemal'e saldırıyorsunuz?" diye tepki gösterdi.

Siz alçaklar ne cüretle Mustafa Kemal'e saldırıyorsunuz?

Haber: Semih BAYKAL

Düzenledikleri protesto gösterisinde basın açıklaması yapan Kahraman; " Geçtiğimiz günlerde Yeni Akit Gazetesine yakınlığı ile bilinen akitgazetem.com ve sosyal medya hesapları çirkince bir fotoğraf yayınladı. Bizler bu alçakça,haince saldırıyı asla kabul etmiyoruz!Mustafa Kemal Atatürk öyle bir liderdir ki, Suudiler 1926 yılında sınırları içinde tüm mezarlıkları yıkıyorlardı. Atatürk sıranın Hazreti Muhammed'in kabrine geldiğini öğrenince bir telgraf çekerek; "Eğer bir tek taşına bile dokunursanız, ordumu aşağı gönderirim " demişti. Bunun üzerine Suudiler Hazreti Muhammed'in kabrine dokunamamıştı. Ama bu telgraf yok edildi. Siz alçaklar ne cüretle Mustafa Kemal'e saldırıyorsunuz?

Nasıl ki sizden bir gün sorulacaksa hesap, sizin efendilerinizden de bunun hesabını soracağız! Düşün ki Türkiye'de bir özerklik ilan ediliyor, her defasında Türk ile Kürt'ü boğazlaşma sürecine itiyorlar, Cumhuriyet'e saldırıyorlar, Atatürk'e saldırıyorlar.. Bütün bu durum karşısında bizlerin susmasını bekliyorlar! Bizler susmayacağız! Cumhuriyet yok edilirken , Atatürk'e saldırılırken evde oturmak vatan hainliğidir! Bizler, bu süreç karşısında, Gençliğe Hitabe'den aldığımız kutsal görevle Cumhuriyet'imize sahip çıkacağız! Cumhuriyet'e saldırmak, Atatürk'e saldırmak öyle güle oynaya yapılacak bir iş değildir! Sizler bugünün Derviş Mehmetlerisiniz. Bizler de gericiliğe karşı gelen KUBİLAY'IZ! Vicdanlar kanamaktadır. Geç kalınsa da ok yaydan çıkmıştır. Her defasında sizler saldıracaksınız, bizler daha da büyüyeceğiz! Milli, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyet'i saldırı altındadır!" dedi.

"UYARIYORUZ!"

Uyarılar da da bulunan Kahraman; " Biz, Cumhuriyet fazilettir diyen bir liderin gençliğiyiz. Uzun soluklu ve onurlu bir kavgadayız,dost düşman herkes bilmelidir ki; nerede Cumhuriyet'e, Atatürk'e saldırı olursa bizler buna geçit vermeyeceğiz! Türkiye şeyhler, dervişler ülkesi değildir! Türkiye Cumhuriyeti, sosyal hukuk devletidir. Aydınlık Türkiye'nin ilerici,devrimci çocukları olarak gericiliğe,eşitsizliğe, hor görülmeye ve sistemin bütün dayatmalarına karşı bugünün liselileri, yarının aydınları olarak, mücadelenin en ön saflarındayız. Birkaç kelime yüzünden kardeşlerimiz hakaret suçlamaları ile tutuklanırken, bugün hiç kimse Mustafa Kemal'e bu tip çirkin saldırılar düzenleyemez! İzin vermeyiz!

Düzenleyenlerden hesabı, Atatürk Gençliği olarak soracağız!

Yaşasın CUMHURİYET! Yaşasın MUSTAFA KEMAL!" diye uyardı. Basın açıklamasının ardından sloganlar atan grup sessiz bir şekilde İzzet Baysal Anıt'ın önünden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124