SİZE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM

Kasım ŞAHİN yazdı...

SİZE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM
Bu güne kadar Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nün tüm birimlerini yaptıkları her çalışmada ön planda tutmuş ve Bolu halkıyla barışık olması için elimden gelini yapmıştım. Gazetecilikte bir cümle vardır; “100 tane manşetlik haber yaparsın, ama bir tane haber atlarsan senden kötüsü olmaz” denir. Bende son günlerde bunu yaşamaya başladım. Neden mi diyeceksiniz. Geçtiğimiz haftalarda Hastane Caddesi üzerinde bir olay yaşandı ve sivil bir polis cenaze yükleme işi yapan bir aileyle tartışmış ve o sivil polis cenaze sahiplerine silah çekmişti. Bizde tarafsız bir gazete olarak bunu haberleştirmiştik. Hatta birkaç gazeteci arkadaşla da birebir görüşüp kimse yayınlamazsa bizde yayınlamayalım diye görüş bildirmiştim. Ne var ki başıma geleceğini biliyordum ve birkaç gazete haberi geçti ardından da Bolu Olay Gazetesi olarak bizde haberi geçmiş olduk. Okurlarımıza duyurduk. Ne var ki “Tü kaka” ben oldum. Bu güne kadar özellikle Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu çalışanlarını Emniyetin Şahinleri, TEM’cileri Panterler olarak lanse edip Bolu halkının önünde hep onurlandırdım ve gururlandırdım. Bolu halkı onları Şahinler olarak tanıdı ve sevdi. Ama, ben yanlış yapmışım, bu iş böyle olmazmış, hırsızlık bürosunu Şahinler yapmamam gerekirmiş, Asayiş Şubesini onurlandırmamam gerekirmiş. Yap rutin haberi, hırsızı yakaladı mı, elinden kaçırdı mı ne biliyorsan, yaz gitsin mantığını yapmam gerekirmiş. Bunu neden mi söylüyorum…Son günlerde Asayiş Şubesi bana ve bazı gazeteci arkadaşlara tavır almış durumda. Eskiden haberimiz çıksın, Bolu halkı çalışmalarımızı görsün, hırsızlık olaylarının bakın nasıl üstüne gittiğimizi ve hatta hırsızları şehre bile sokmaz olduk, hırsızlar bizden korksun isterlerdi. Bende ona göre destek olurdum Şahinlere, Kartallara…Ama helal olsun…Yazımın başında belirttiğim gibi 100 tane onurlandırıcı, gururlandırıcı haber yaparsın, bir tane işlerine gelmeyen haber yaparsın işte sonu bu olur. Kim ne şekilde davranıyorsa davransın, ben ve mesai arkadaşlarım hep bildiğimizi, gördüğümü sevgili okurlarımıza iletmeyi sürdüreceğiz. Benim için Şahinlerde, Kartallar da, Panterler de bitti…SİZE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM 


Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2016, 19:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
kd
kd - 5 yıl Önce

işte şimdi oldu kasım şahin, işte şimdi tarafsız haberlerini bekliyoruz iyi çalışmalar.

Kelami Sözütok
Kelami Sözütok - 5 yıl Önce

"hatta birkaç gazeteci arkadaşla da birebir görüşüp kimse yayınlamazsa bizde yayınlamayalım diye görüş bildirmiştim. ne var ki başıma geleceğini biliyordum ve birkaç gazete haberi geçti ardından da bolu olay gazetesi olarak bizde haberi geçmiş olduk."
basın özgürlüğü ve halkın haber alma hakkı ile bağdaşmayan bu ifadelerinizden dolayı özeleştiri yapmanızı bekliyoruz. gerçeği haber yapmaktan korkmayın, polisten korkmayın, eşraftan korkmayın, devletten korkmayın. haktan ve halktan korkun.

Emre
Emre - 5 yıl Önce

demekki neymiş.. yyalaka olacaksın gercegi yazmayacaksın. 9 koyden kovulacaksın..

salih
salih - 5 yıl Önce

gazeteci arkadaşlar yeni uyanıyorlar kullanıldıklarına gazetecilik yapın amirlere memurluk değil

BOLULU
BOLULU - 5 yıl Önce

sayin kasım şahin beyefendi iyi güzelde soruyorum size polislerde ne hakkınız var sizinde hakkınızı helal etmiyorsunuz polis olmasa siz nerden bileceksiniz nerde hırsızlık olayı var nerde cinayet olmuş nerde trafik kazası olmuş emniyetin önünde yatıp kalkıyorsunuz sayın gazeteciler polislerimiz emniyetimiz sayesinde mesleğinizi yapıyorsunuz demişsiniz ya 40 gün sırtında taşı 1 gün indir senden kötüsü olmaz diye soruyorum size emniyetimizmi bu haberleri vererek size 40 gün sırtında taşımıs oluyor yoksa sizmi bu haberler sayesinde gazetecelik meslegini sürdürerek onları sırtınızda taşımış oluyorsunuz....

ALLAH SENİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN....
ALLAH SENİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN.... - 4 yıl Önce

hala si̇lah çekmi̇şti̇ di̇yor..gözünle gördünmü kanitin varmi..dürüst ol..erdemli̇ ol..özürdi̇le..haber yaptiysan o i̇şi̇ne geldi̇ği̇ i̇çi̇ndi̇r..sanki̇ bolu da her yer haber kayniyorda..

Bir polis
Bir polis - 4 yıl Önce

i̇şine gelmeyen yorumlarıda yayınlada görelim ne kadar tarafsızsın doğrusun..ama nerdeeee

SIRADAKİ HABER

banner128