“Sizi gidi Liboşlar sizi!”

ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz “Akil İnsanların Aklına Bolu Halkının İhtiyacı Yoktur” dedi.

 “Sizi gidi Liboşlar sizi!”
ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz “Akil İnsanların Aklına Bolu Halkının İhtiyacı Yoktur” dedi.

Geçtiğimiz günlerde ilimize gelen “Akil adamlar” a Atatürkçü Düşünce Derneği büyük tepki gösterdi. Konu ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz “Son Yıllarda ülkemizde izlenen politikaları tüm vatandaşlarımız gibi bizlerde ibret ve hayret içerisinde izlemekteyiz. Bilindiği gibi AKP Hükümetinin işbaşına geldiği günden beri terörle mücadele yerine onunla müzakere yolunu seçtiğini hepimiz biliyoruz. Ancak daha evvel ki açılım denemelerinde başarısız olduğunu ve şimdi de akil insanlar grupları kurarak yapılan müzakereleri hep halktan gizleyerek bir başarı elde edemeyeceğini kendileri de biliyor.” Şeklinde konuştu. Temiz; “AKP Hükümeti Halktan yani sizlerden 2002 yılında ve daha sonraki seçimlerde oy isterken, Biz ülkenin üniter yapısını değiştireceğiz dediler mi? Biz İktidara gelirsek Atatürk’ün kurduğu Laik Demokratik Cumhuriyeti değiştireceğiz dediler mi? Biz Atatürk’ün getirdiği İnkılap ve Devrimlerini tek tek ortadan kaldıracağız dediler mi? Biz PKK terör örgütü ile önce gizli gizli sonra alenen ve açık görüşmeler yapacağız dediler mi? Biz parlamentoda bu işlerin altından kalkamadık ”Akil İnsanlar” grubu kurarak sizlerin akıllarını karıştırmaya uğraşacağız dediler mi? Biz resmi kurumlarımızdan TC’yi kaldıracağız gelen tepkiler üzerine yeniden koyduracağız dediler mi?” biçiminde konuştu.

 “Ne tavizler verdiniz de terör yok”

 Temiz; “Yapılan yanlışları sıralamakla bitmez. Ancak sizlerden sanıyorum bundan sonraki ilk seçimlerde sizleri kandıranlara oyunuzla gerekli cevabı verirsiniz. Daha 2 gün evvel Bolumuza gelen Akil Adamlar Grubunu hep beraber gördük. Bu şahıslar Bolu halkını aydınlatmaya, bilgilendirmeye ve güya sözüm ona ikna etmeye geldiler. Ancak bu Akil İnsanlar halkın yanından dahi geçmeden Bolu’nun 10 km uzağında bir otel salonunda kendilerine göre sivil toplum örgütü saydıkları yandaşlarını ve bir grup gazeteciyi çağırarak toplantı yapmışlardır. Hepsi de ağız birliği etmişçesine bakın 80 gündür terör yok diyorlar peki ne tavizler verdiniz de terör yok onu soran yok.” Şeklinde konuştu.

 “Bunlar Halktan Korkuyorlar”

ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz sözlerini şu şekilde tamamladı; “Ey Akil İnsanlar madem bu kadar korkuyordunuz bu yola neden çıktınız? Eğer korkmuyorsanız herkese açık kapalı salonlarda veya açık havada neden halkla buluşmuyorsunuz? Türkiye’nin ve yurtdışındaki şubeleri ile dünyanın en saygın ve en büyük sivil toplum örgütü olan Atatürkçü Düşünce Derneğini, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğini ve Cumhuriyet Kadınları Derneğini neden çağırmıyorsunuz. Çünkü onlar Cumhuriyeti ve Atatürk’ün devrimlerini ve Bölünmez Bütünlüğü savundukları için sizin bu örgütlerle işiniz yoktur. Ancak Size liboşlar ,ikinci cumhuriyetçiler, gömlek değiştirenler daha çok lazımdır.Siz onlarla toplantılarınızı yapmaya devam edin.Ancak unutmayın ki Mustafa Kemal’in ülkesini emanet ettiği Türk Gençliği ve bu büyük Türk Milleti; emperyalist oyunlara, onun aktörlerine  ve yerli işbirlikçilerine gerekli cevabı kurtuluş yıllarında olduğu gibi yine verecektir.”

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2013, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
caner yanar
caner yanar - 9 yıl Önce

daha neler göreceğiz bu ülkede? böyle şaklabanlar oldukça, padişahım sen çok yaşa yalakaları

moy
moy - 9 yıl Önce

kayseri bile ne güzel ptotestoda bulundu,siz neredeydiniz?

hakan bakan
hakan bakan - 9 yıl Önce

“Görüşmeler başladığından beri kan akmadığını” söylemiş akil adam(cık).
Akmaz tabii. Bu pis oyun AKP ile PKK arasında bir danışıklı dövüştür.
Bütün yerel ve genel seçimlerde ve hatta referandum öncesinde de da aynı
şey olmadı mı?
Ama her seçimden hemen sonra akan kan misliyle artmıştır.
Aman! seçimde AKP zarar görmesin, seçimden sonra istediğiniz kadar kan akıtabilirsiniz!
Hiç kuşkunuz olmasın şimdi de öyle olacak.
Zaten İzmir’deki başka bir akil adam(cık) “Süreç başarılı olmazsa metrolar,AVM ler patlar” diye tehdit etmedi mi?

SIRADAKİ HABER

banner128