banner120

“Sizin görevininiz maske taktırmak mı?”

İlimizin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesinde bir kadın vatandaş maske takmanın saçma olduğunu savunarak polislere direndi. Polis ekiplerine direnen Hülya G. gözaltına alındı.

“Sizin görevininiz maske taktırmak mı?”

Haber: Erdal Tanrıverdi

İlimizin en işlek caddesi olan İzzet Baysal Caddesinde, Hülya G.(52), kalabalık olan caddede polislerin kontrol yaptığı esnada polislerin denetimine takıldı. Polislerin neden maske takmıyorsunuz? Sorusuna cevap verenHülya G, “Açık havada maske takmayı ben saçma buluyorum” diyerek polislere direndi. Hülya G., “Maske takmadığım için işlem yapılıyor. Harika!. Sizin görevininiz maske taktırmak mı? Siz bizi savunmakla görevlisiniz. Göreviniz Türkiye Cumhuriyetini korumak. Ben böyle biliyorum polislerin görevini. Ben size karşı koymuyorum istediğiniz yapabilirsiniz”

“MASKE TAKMANIN GEREKLİLİĞİNE İNANMIYORUM”

“Ben açık havada maske takmanın gerekliliğine inanmıyorum. Bana da bu nasipse Allah’ın dilediği olur. Demek ki bu olması gerekiyormuş” diyen Hülya G., polislerin defalarca uyarmasına rağmen maskesini takmamakta ısrarcı oldu. Ekipler polis arabasına bindirirken Hülya G., “beni zorla götürün” dedi.

Gözaltına alınan Hülya G.’yeİçişleri Bakanlığı talimatı doğrultusunda yunus ekipleri tarafından 1799 TL para ceza uygulandı.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124