“Sizlerin çabaları sayesinde huzurla uyuyoruz”

Bolu Valisi Aydın Baruş, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 170'inci Yıldönümü etkinlikleri kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen yemeğe katıldı. Vali Baruş burada yaptığı konuşmada zor şartlar altında ve özverili bir şekilde çalışan emniyet teşkilatına teşekkür etti.

 “Sizlerin çabaları sayesinde huzurla uyuyoruz”

Bolu Valisi Aydın Baruş, İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, emniyet çalışanları, emekli polis memurları ve şehit polis yakınlarının katıldığı yemek Bolu Dağı Polis Evi’nde düzenlendi.

Düzenlenen yemeğin ardından bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, emniyet teşkilatı mensupları ile böyle günlerde beraber olmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi ve kendilerini kırmayarak yemeğe gelen Bolu Valisi Aydın Baruş’a teşekkür etti.

“YAPMIŞ OLDUĞUNUZ BU İŞ ANCAK MANEVİ BAKIMDAN DEĞERİ BİLİNEBİLECEK BİR İŞ”

Bolu Valisi Aydın Baruş ise bu sıcak ve samimi ortamda bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, gerçekten birbirini seven insanların buluşmasının çok değerli olduğunu kaydetti ve böyle güzel bir yemeği düzenlediği için İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya ve ekibine teşekkür etti. Emniyet mensuplarının vatandaşın canını, malını ve namusunu koruyan son derece önemli bir görevi yaptığını belirten Vali Baruş, “Sizler vatandaşımızın canını, malını ve namusunu emanet ettiği yegane kimselersiniz. Yapmış olduğunuz bu iş ancak manevi bakımdan değeri bilinebilecek bir iş. Emniyet mensuplarımız zor şartlar altında çalışıyor. Gerektiğinde 24 saat gerektiğinde 48 saat vatanımıza hizmet etmek için eşini, çocuklarını terk ederek çalışıyorlar. Bu vesile ile emniyet mensuplarımızın eşlerine, çocuklarına bu fedakarlıklarından dolayı bütün Bolulular adına çok teşekkür ediyorum. Bu teşkilatımızdan emekli olup da burada bulunan çok değerli büyüklerimize, değerli eşlerine yapmış oldukları hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Sizlerin değerli çabaları olmasaydı bugün insanlarımız rahat ve huzur içinde yataklarında uyuyamayacaklardı” dedi.

“NE ZAMAN BİR SIKINTINIZ OLURSA BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİNİZ VAR”

Konuşmasının devamında vatan millet hizmeti uğrunda şehit olan polislere de Allah’tan rahmet dileyen Vali Baruş, “Diğer taraftan vatan millet hizmeti uğrunda hayatlarını kaybetmiş, canlarını siper ederek milleti memleketi her şeyinden aziz bilmiş tüm şehitlerimizi de rahmetle anıyorum. Bilhassa burada yemekte bulunan ve Ağrı ilinde 1993 yılında şehit olan Halis Çınar kardeşimizin eşine Nursel Çınar hanımefendiye şükranlarımı sunuyorum. Her zaman sizlerin yanındayız, sizin ailenizden birer ferdiz. Ne zaman bir sıkıntınız olursa başımızın üstünde yeriniz var. Sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız. Bizleri bu akşam aranıza kabul ettiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ


Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2015, 18:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128