Sizlerle gurur duyuyoruz…

Bolu Merkez Atatürk İlkokulunda öğrenim gören 5 öğrenci yaptıkları başarılı projeler sayesinde Portekiz ülkesinden mansiyon ödülü kazanarak Bolu’nun gurur kaynakları oldu.

Sizlerle gurur duyuyoruz…
Haber: Kasım ŞAHİN

Atatürk İlkokulu öğretmenleri Yusuf AKDENİZ, Filiz DİNCEL, Sibel ÖZKAN, Filiz MEÇ sürdürmekte oldukları  Save  Our  Species ( Türlerimizi Koruyalım) projesi kapsamında  bu yıl incelemekte olan sulak alanımız Gölcük Tabiat Parkı ve endemik türü  Abant  Çiğdemini tanıtıcı  çalışmalar ve incelemelerde bulundular.  Ayrıca çevremizi kirleten metal atıkları toplayarak öğrenci, veli, öğretmen iş birliği ile sanatsal tasarımlar ve çiğdem çiçeğine dikkat çekici el işi çalışmaları yaptılar. Bunu yaparken amaçları, doğayı kirleten atıklara dikkat çekmek,velilerimizi eğitimin içine katmak ve bu şekilde çevre bilincini oluşturmaktı.

2015 yılının UNESCO tarafından “Işık Yılı” ilan edilmesi nedeniyle Portekiz’de yapılan uluslar arası “Işık ve Bilim Şenliğine” beş öğrencimizin yaptığı “Doğal ve Yapay Işık Kaynakları “konulu projelerini gönderildi. Projeler kabul gördü ve 25 Mayıs 2015 tarihinde öğrencilerden Erdem KARATAŞ, Arda ALTINOLUK,  Ceylin  MİNİ,  H.Buğra GÜLER, Burak DÖMEN ve öğretmenleri  Filiz DİNCEL  ve Yusuf AKDENİZ  eşliğinde proje sunumuna katılarak yapılan değerlendirme sonucunda  öğrencilerden Arda ALTINOLUK ve  Erdem KARATAŞ  uluslararası mansiyon ödülü kazandılar.

Bolunun gururu olan öğretmen ve öğrenciler, “Okul Müdürümüz Sayın Fuat Bayramoğlu’nun da gayretleriyle, bu etkinlikler sonucunda ortaya çıkan çalışmalarımızı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün  düzenlemiş olduğu ”Dünya Çevre Günü” programı  kapsamında  Ressam Mehmet Yücetürk Salonunda sergiliyoruz. Katkılarından dolayı okul müdürümüze sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128