Şoförler odası sürücüleri uyardı

Bolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk, 9 gün olarak açıklanan Bayram Tatilini değerlendirmek için tatile çıkacak olan sürücülere uyarılarda bulundu.

Şoförler odası sürücüleri uyardı

Haber: Semih BAYKAL

Konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında Bolu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk şunları söyledi; “ Ramazan Bayramı nedeniyle 9 gün olarak açıklanan Bayram tatilini değerlendirmek için tatile çıkacak olan vatandaşlarımız araçlarını kullandıkları süre içinde çok dikkatli olmalıdırlar. Bayram dolayısıyla karayoluna çıkan araç sayıları büyük oranlarda artış göstermektedir. Direksiyon başına geçecek olan sürücülerimiz yol ve trafik şartları ne olursa olsun trafik kazası riskini azaltmalıdırlar. Böylece güvenli bir yolculuk sonucunda sevdiklerine kavuşabilirler. Seyahat edecek sürücülerimizin yola çıkmadan önce kış lastiklerini çıkartıp, yerine yazlık lastikler takmalı, Antifriz, hidrolik yağ ve cam suları mutlaka kontrol etmelidir. Sürücülerimiz trafik sigortasız, fenni ve egzoz muayenesiz yola çıkmamalıdırlar” diye söyledi.

“SÜRÜCÜLER UYKUSUZ VE YORGUN ARAÇ KULLANMAMALIDIRLAR”

Açıklamasının devamında Öztürk; “Araçta çekme halatı, takoz bulundurmalı, ışık donanımlarını eksiksiz olması gerekmektedir.  Trafik içinde kaldığı süre içinde trafik işaret ve işaretçilerine ve trafik görevlilerinin uyarılarına mutlaka uymalıdırlar. Araç içinde bulunan tüm yolcuların mutlaka emniyet kemerleri takılı olmalıdır. Araçlara istiap haddinden fazla yük ve yolcu almamalıdırlar. Sürücülerimiz en az iki saatte bir uygun bir park alanında durup dinlenmelidirler. Seyir halindeyken hız limitlerine uymaları, hatalı sollama ve araç takip mesafesini korumalı, uykusuz ve yorgun araç kullanmamalıdırlar. Vatandaşlarımıza kazasız belasız yolculuklar temenni ederek, sevdiklerine kavuşması dileğiyle, Ramazan Bayramımızı tebrik eder, ulusumuza, ülkemize, ilimize ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini cenab-ı Allahtan niyaz ederim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128