banner120

Soğukta ekmek derdindeler!..

Onlar küçücük bedenleri ile soğuk havada ekmek derdine düşmüş çocuklar. Evlerine ekmek götürmek için saatlerce caddede müzik çalan kızlarımız bu durumu yürekleri burkuyor.

Soğukta ekmek derdindeler!..

Haber: Erdal Tanrıverdi

Yer yine İzzet Baysal Caddesi.  Soğuk havanın tam ortasında 8-10 yaşlarında minik kız çocukları caddede fakirliğe inat para kazanmanın derdine düşmüş durumda. Ellerindeki müzik aletleri ile ruhları okşarken, yürekleri de burkuyorlar. Kiminin adı Fidan, kimi henüz 8 yaşında ama yaşadıkları belki de yaşlarından çok büyük. Soğuk onlar için önemli değil, önemli olan eve birkaç kuruş daha fazla götürebilmek.

 Yanlarına gidiyoruz, utanıyorlar. Yüzlerini gizlemeye çalışıyor. Çocuk ruhları dayanamıyor soru sorulmasına ve haber ekibimiz oradan uzaklaşana kadar da utana sıkıla ayakta durmaya çalışıyorlar. Akşam olunca da kazandıkları birkaç kuruş ile eve gitmeye çalışıyorlar.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 12:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
nur
nur - 5 yıl Önce

yetkililer bu çocukların dilendirilmesini engellemeli,çünkü dilenciliği meslek haline getirmiş bir kesim var bolu da,günde 200 kişiden 1 tl haftada 1400 tl asgari ücretten çok ayda ayda 5600 tl okutup meslek sahibi yapmalarına gerek yok

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124