Sokak hayvanlarına şefkat eli uzandı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en soğuk ili olan ve hava sıcaklıklarının yer yer -20 derecelerin de altına düştüğü Bolu’da yiyecek bulmaları oldukça güçleşen sahipsiz sokak hayvanlarına Bolu Belediyesi el uzattı. Şehrin belirli noktalarına hayvanlar için mama ve su bırakan Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personelleri, vatandaşları da bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

Sokak hayvanlarına şefkat eli uzandı

Kışın ısıtma ve yazın soğutma sistemi ile Türkiye’nin en modern hayvan barınaklarından birisine sahip olan, sokak hayvanları için Bayat Ekmek Toplama Kutuları ve Kedi Evleri gibi birçok farklı projeye imza atan Bolu Belediyesi, kış mevsiminin sert geçtiği bu günlerde de hayvanların yaşama tutunabilmeleri adına çalışmalarına hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yer yer -20 derecenin altına düşen hava sıcaklıkları ile Türkiye’nin en soğuk ili olan Bolu’da, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın talimatıyla Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personelleri tarafından şehrin tespit edilen birçok noktasına sokak hayvanları için yiyecek bırakıldı.

Ayrıca yine Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Kuş Evleri projesi kapsamında şehirde bulunan ağaçlara kurulan kuş evlerine de yem bırakıldı.

Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, vatandaşlardan sokakta kalan ve kötü durumda olan hayvanlar için de Bolu Belediyesi’nin ücretsiz olan 444 26 58 numaralı telefonunu arayarak bilgi vermelerini istedi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2016, 17:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128