Sokak savaş alanına döndü

Bolu'da, içme suyu hattında kullanılan CTP borular basınca dayanamayarak, Salıbeyler Mahallesi Yayla sokakta büyük bir gürültüyle 5.kez patladı. Patlamanın şokuyla dışarı çıkan vatandaşlar karşılarına çıkan görüntüyle şok oldular. Hemen birbirlerinin evlerine koşan mahalle sakinleri herhangi birinin zarar görüp görmediğini araştırdılar. Herhangi bir cana zarar gelmemesi mahalleliyi biraz olsun rahatlattı.

 Sokak savaş alanına döndü

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu'da, içme suyu hattında kullanılan CTP borular basınca dayanamayarak Salıbeyler mahallesi Yayla Sokak’ta öğle saatlerinde bomba gibi patladı. Meydana gelen patlamada sokak savaş alanına döndü. Patlama sonrası oluşan dev çukur mahalle sakinlerini şok etti. Yolda patlama sonrası meydana gelen dalgalanmaların metrelerce devam etmesi ne kadar şiddetli bir patlama olduğunu gösterdi. Patlama sonrası olay yerine gelen belediye zabıta ekipleri ve polis inceleme yaparken mahallelinin tepkilerini dindirmek için çok çaba sarfettiler.

EVLERİ SU BASTI

Salıbeyler mahallesi Yayla sokakta meydana gelen patlamada oluşan çukura yakın olan evler de su ve taşların altında kaldı. Süleyman-Emine Çelebi’nin patlama sonrasında bahçesine fırlayan kaya parçaları büyük korku yaşattı. Evlerinin her yeri su altında kalan Çelebi ailesi olayı şu şekilde anlattı; “Patlama olduğu sırada evdeydik. Bomba patlarcasına bir ses duyduk. Kaya parçaları bahçeye ve evin duvarına fırladı. Korkuyla dışarı çıktığımızda gördüklerimiz karşısında şok olduk. Evin içi tamamen su altında kaldı. Eşyalarımız mahvoldu. Bu boru sürekli patlıyor ve artık geceleri bile rahat uyku uyuyamıyoruz. Burada bir sorun olduğu belli ama bu sorun bir türlü çözülemiyor.”

ŞANS ESERİ KURTULDU

Yayla sokakta yaşayan vatandaşlar yaşadıkları panikle olayın ne vahim bir şekilde gerçekleştiğini anlattılar. Patlamadan birkaç dakika önce patlamanın olduğu yerden bir aracın geçtiğini söyleyen mahalle sakinleri; “Patlamadan yaklaşık bir dakika önce buradan bir araba geçti. Şans eseri o araç patlama anında burada değildi. Eğer araç geçerken patlama olsaydı çok daha kötü bir durumla karşılaşırdık. Burada yaşayan ve bu yolu kullanan insanların can güvenliği neden hiç düşünülmüyor. Kaç defa patlama oldu ama şans eseri bir can kaybı yaşanmadı. Kesin çözümün bulunması için illaki buradan bir ceset mi kaldırmak gerekiyor? Yetkililer gelip görsünler, patlayan borunun hemen yarım metre yanında elektrik direği var. Eğer bu elektrik direği patlamanın şiddetiyle devrilmiş olsaydı burada bir katliam gerçekleşirdi. Böylesi bir olayın hesabını kimse veremez, bu yüzden bir an önce bu işin bir çaresini bulsunlar” şeklinde konuştular.

YOLA ŞERİT ÇEKİLDİ

Patlamanın şiddetiyle deniz dalgasını andıran yolun yaklaşık 300 metrelik bölümünde patlamanın etkisini görmek mümkün. Mahallenin girişini kapatan belediye ve polis ekipleri patlamanın olduğu yeri de şeritle kapattılar. Hasar tespit çalışmalarının yapıldığı sokakta mahallelinin gerginliği hala devam ediyor. Borunun tamir edilmesinin korkularını gidermediğini dile getiren mahalleli, daha önce de defalarca tamir edilen borunun yine patlamayacağının garantisini istiyorlar. Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2015, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128