“Son derece tehlikeli bir adım”

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Gökhan Yaman, Irak Kürt Bölgesel yönetimi tarafından gerçekleştirilen bağımsızlık referandumu ile ilgili yazılı basın açıklaması yaptı. Yaman; “Irak’ı mezhepsel bir bölünmeye sürükleyecek son derece tehlikeli bir adım” dedi.

“Son derece tehlikeli bir adım”

Haber: Ceylan Beykoz

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada Yaman, şunları söyledi; "IKBY tarafından Kuzey Irak’ta gerçekleştirilen sözde bağımsızlık referandumu, Irak’ı mezhepsel bir bölünmeye sürükleyecek son derece tehlikeli bir adım ve aynı zamanda Türkiye’nin ulusal güvenliği için de göz ardı edilmeyecek bir tehdittir.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere devletimizin üst kademesi de Irak’ın toprak bütünlüğünü korumayı amaçlayan ifadeleriyle konunun muhataplarını birinci elden defalarca ikaz etmişlerdir. Kuzey Irak’ta yapılan söz konusu bir referandumun sonuçlarının da bölgede tesis edilmeye çalışılan istikrarı, bütünlüğü ve barış ortamını ortadan kaldıracak nitelikte olacağı aşikardır. Barışın yerini savaş, bütünlüğün yerini ayrılık, huzurun yerini kavga alacaktır. Bunun kabul edilmesi mümkün değildir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128