Sönmezel; “Suriye Halkının yanındayız“

Suriye'de yaşanan vahşete uluslararası toplum kuruluşlarının sessiz kalmasına tepki gösteren AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, başta BM olmak üzere uluslararası kamuoyunun yaşanan vahşete dur demesi çağrısında bulundu.

Sönmezel; “Suriye Halkının yanındayız“

HABER: Erdal TANRIVERDİ

Esed rejimi tarafından Suriye'de 2011 yılından bu yana yapılan katliamın 19 Eylül tarihinden bu yana giderek şiddetini artırdığını belirten AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel, yaptığı açıklamayla BM başta olmak üzere uluslararası kamuoyunun tepkisizliğini kınadı.

Suriye'de; kadın, çocuk, yaşlı ayrı gözetmeksizin insanlık dışı bir katliam yaşandığına dikkat çeken Sönmezel; "Suriye’de yaşanan insanlık dışı davranışlarla kadın, çocuk ve yaşlılar öldürülmektedir. Katil Esed rejiminin 2011 yılından bu yana mazlum halka uyguladığı zulüm ve baskı gün geçtikçe şiddetini arttırmaya devam etmiştir. Halkın özgürlük ve adalet taleplerine karşı katil Esed rejimi ağır silahlarla katliamlarına devam etmiştir. Katil Esed ve rejimi, zorbalık ve katliamlarına hiç ara vermeden binlerce sivilin hayatını kaybetmesine sebep olmuştur. Ve son olarak Suriye’nin Halep şehri barbar Rusya ve katil Esed rejimi tarafından bir haftadır yoğun bombardıman ve hava saldırısına maruz kalmaktadır. Düzenlenen hava saldırılarında 19 Eylül’den bu yana 359 sivil hayatını kaybetmiş ve binlerce mazlum bu saldırılarda yaralanmıştır. Katil Esed ve rejiminin yapmış olduğu bu saldırı Suriye halkına karşı yapılan saldırıların ne ilki ne de sonuncusudur.  6 yıldır devam eden bu katliamlar hiçbir azalma göstermeden gittikçe şiddetli bir hal almıştır. Suriye toprakları bu katliamlar sonucunda bütün dünyanın gözü önünde kan deryasına dönüşmüştür.  Yaralar gün geçtikçe sarılamaz hale gelmiştir. Esed ve rejimi son olarak yapmış olduğu Halep saldırıları sonucunda katil yönünü bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.  Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası toplum kuruluşlarının bu katliamlara artık daha fazla göz yummamalıdır ve acilen Suriye halkının aradığı adalet ve barış ortamının sağlanabilmesi için elini taşın altına koymalıdır. Birleşmiş Milletler artık bu saldırıları kınamaktan ziyade daha kalıcı çözümler için toplanmalıdır" dedi.

AK Partili gençler olarak Suriye Halkının yanında olduklarını söyleyen AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Taha Furkan Sönmezel; "Bizler Ak Parti’nin gençlik kolları olarak, çözümsüzlüğün pençesine mahkum edilen Suriye halkının yanında olduğumuzu ifade ediyor, kan ve göz yaşının tamamen son bulması için ulusal ve uluslararası örgütlerini bu durum karşısında tek yürek olmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
tarık çiçek
tarık çiçek - 4 yıl Önce

çok seviyorsan bütün üyeleriniz 2 tane suriyeli alsınlar evlerine.

SIRADAKİ HABER

banner128