SÖNMEZEL’den gençlere sağduyu çağrısı: “GENÇLERİMİZİ SÜKÛNETE DAVET EDİYORUZ”

Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, artan terör olayları nedeniyle protestoların yükseldiği ve Kürt kökenli bazı esnafların dükkânlarının saldırıya uğradığı şu günlerde, gençlere sükûnet çağrısında bulundu. Açıklamasında CHP ve MHP’nin gençlik teşkilatlarını kentin huzurunu bozmakla da suçlayan Sönmezel, “Bizler Ak Gençlik olarak; provokasyon girişimlerine karşı daima teyakkuzda bulunacak, asıl istenen kavganın içerisinde olmayacak ve itidalli duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

 SÖNMEZEL’den gençlere sağduyu çağrısı: “GENÇLERİMİZİ SÜKÛNETE DAVET EDİYORUZ”

Iğdır'dan gelen acı haberin ardından Bolu'nun dört bir tarafında “teröre tepki” yürüyüşleri düzenlendi. Dün gece kent merkezinde düzenlenen tepki yürüyüşünde Doğu ve Güneydoğu Yardımlaşma Dayanışma ve Kalkınma Derneği (DOĞDER) ile Kürt kökenli bazı esnafların işyerlerinin camları kırılarak eşyalara zarar verildi.

Kentte dün yaşanan gerginlik sonrası olaylara tepki gösteren ve halkı sükûnete davet eden AK Parti Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, “Son günlerde meydana gelen bölücü terör örgütünün hain saldırıları sonucu şehit düşen genç Mehmetçiklerimizi saygıyla, minnetle ve rahmetle yâd ediyoruz. Ailelerine, sevenlerine baş sağlığı diliyor, millet olarak, ülke olarak her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez de buradan belirtmek istiyoruz. Birlik ve beraberliğimizin yoğun bir şekilde artması gereken şu günlerde maalesef mesnetsiz ve çirkin açıklamalar silsilesini hep beraber görüyor yapılan tüm ithamlara karşı tüm gençlerimizi sükûnete davet ediyoruz” dedi.

“YAKIP YIKAN BİR GENÇLİK GÖRMEK İSTEMİYORUZ”

Sönmezel, MHP ve CHP’yi de sert sözlerle eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

 “Dün Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun tüm girişimlerine rağmen koalisyondan,  seçim hükümetinden ve erken seçimden kaçan, gerçek bir vatansever milletvekili olan Tuğrul Türkeş’i hükümette görev alması nedeniyle ihraç eden ve mecliste 79 milletvekiliyle kendi partisini sonuncu parti durumuna düşüren Devlet Bahçeli ile şovanist bir yaklaşımla kefenler gösteren, itidalli bir duruş sergilemek yerine, geceleri bozkurt işaretleriyle yakıp yıkan bir gençlik görmek istemiyoruz. Maalesef onlar ülkemizin ve şehrimizin huzur ortamını bozmaktadır.”

“HDP’YLE ORTAKLIK KURANLARI BİLİYORUZ”

“Bununla beraber, hala daha ölen teröristleri masum gibi göstererek, ‘kardeş kerdeşi vuruyor’ gibi bir açıklama yaparak adeta şehitlerimizle dalga geçercesine bir tutum sergileyen CHP Gençlik Kollarını şiddetle kınıyoruz. Elbette her Kürt vatandaşının PKK’yla ilişki içerisinde olmadığını en iyi bilenler bizleriz. Ancak vurulan teröristler ne olursa olsunlar asla bizim kardeşimiz değildir! Bizler, 7 Haziran seçimlerinden sonra HDP’ye ‘Beraber nasıl salladık’ ama diyerek ortaklık kurduğunu alenen belirten CHP vekillerini de biliyoruz. CHP’nin Bolu vekil adayının nasıl HDP’yle ortak bildirilere imza atıp ortak yürüyüşler yaptığını ve birçok CHP’li yöneticilerin buna dâhil olduğunu da biliyoruz. Milletimiz de bunları biliyor ve elbette bunların cevabını vermek için 1 Kasım seçimlerini bekliyor.”

“KAVGANIN İÇERİSİNDE OLMAYACAĞIZ”

“Şehitlerimizin üzerinden siyaset yapmayı, partilerinin tek seçim yatırımı olarak gören bu güruh maalesef vatanına değil, iç ve dışta bulunan tüm şer odaklarına hizmet etmektedir. Cumhurbaşkanımızın 400 vekil açıklamasını dahi manipüle ederek, sanki Dağlıca’daki şehitlerimizi PKK değil de Recep Tayyip Erdoğan yaptı gibi göstermek kalleşçe ve haince yapılan bu terör olaylarının asıl sahiplerinin üzerini örtmekten başka bir şey değildir. Devletimiz son terörist yok edilene kadar şiddetle bu belanın üzerine gidecek ve masumun tek teline gelecek zarar karşısında dünyayı dar edecektir. Bu düşüncelerle Bizler Ak Gençlik olarak; provokasyon girişimlerine karşı daima teyakkuzda bulunacak, asıl istenen kavganın içerisinde olmayacak ve itidalli duruşumuzdan asla taviz vermeyeceğiz.” HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2015, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak Saygısız
Burak Saygısız - 5 yıl Önce

sayın başkan mhp'nin adını abddstsiz ağzına almasın diyeceğim ama daimi genel başkanları cenaze namazı kılmayı blmiyor, inşaallah gençlik kolları başkanı abdest almayı bliyordur.

SIRADAKİ HABER

banner128