Sosyal etkinliklerin önemi

AİBÜ Bolu Halk Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi Türk Halk Oyunları Öğretmeni Orhan AYTAR; ’”Gazete haberlerine her sabah baktığımda gençlerimiz ve çocuklarımız ile ilgili birçok üzücü haber görüyorum. Caddelerde boş gezen patlamaya hazır, stresli ve amaçsız bir sürü gençlerimiz, İnternetlere koşturan çocuklarımız… Gençlerimizin ve çocuklarımızın bu durumu gerçekten beni ve benim gibi düşünen bütün insanları üzüyor” dedi.

 Sosyal etkinliklerin önemi

“AMA SADECE İZLİYOR VE ÜZÜLÜYORUZ”

 Aytar, açıklamasının devamında; “Ve diyorum ki, bu tür sorunların çözümlerinden bir tanesi; Onların elinden tutmak ve halk oyunları çalışmalarımıza getirmek, bu tür çalışmaları yapan birçok kurum, kuruluş, dernek mevcut, çocuk, genç, yaşlı her bireyin katılmasını istiyoruz. Şunu ifade etmek isterim ki, bu etkinliklere katılan çocuklarımız, yöresel oyunlarımızın dışında yörelerin kostümlerini, müziklerini ve gelenek göreneklerini öğrenmekte, bir nevi spor yapmakta, belirli bir disiplin sağlamaktadır. En önemlisi ise sosyal bir çevresi olup, KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAKLAŞMAKTADIR, Elele, omuzomuza arkadaşları ile öğrendiklerini sahnede sergilemektedir. Bence bu etkinlikler aynı zamanda kişiler için bir terapi olmaktadır.

 Bu tür kurslarda İzzet Baysal Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Mehmet BAYIR Müdürümüze desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Çünkü, en çok bu 2014-2015 Eğitim-Öğretim döneminde Halk Oyunları Kursumuz açılmış olup, önemli bir halk oyunları alt yapısını oluşturmuştur. Bolu bunun meyvelerini en kısa zamanda alacaktır.  Gençlerimizi ve çocuklarımızı lütfen yönlendirelim ve sonradan onlara sitem edip üzülmeyelim. Çünkü Onlar Her şeyin En  Güzeline Layıklar…… HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 09:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAMİYET YIKILMAZ
HAMİYET YIKILMAZ - 6 yıl Önce

sayin orhan aytar hocam çocuklar ve gençler
üzerinde çok olumlu etkiler bırakacak olan bu güzel projenizi gerçekleştirebilmenizde size başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Mehmet Bayır
Mehmet Bayır - 6 yıl Önce

bu görüşlerin altına imzamı atıyor orhan beye kadirşinaslığı nedeniyle teşekkür ediyorum

Mehmet Yılmaz
Mehmet Yılmaz - 6 yıl Önce

mehmet bayır=ego

SIRADAKİ HABER

banner128