Sosyal Güvenlik Haftası ziyareti

'Sosyal Güvenlik Haftası' nedeniyle Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Erhan Çavuş kurum çalışanları ile birlikte Bolu Valisi Aydın Baruş'u makamında ziyaret etti.

Sosyal Güvenlik Haftası ziyareti

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Valisi Aydın Baruş’a çiçek takdim ederek 16-22 Mayıs tarihlerinde kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası hakkında bilgiler veren İl Müdürü Erhan Çavuş,  hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirterek, Bolu merkezde ve ilçelerde eğitim aracıyla yeni uygulamalar ve kayıt dışı ile ilgili bilgilendirmeler yapacaklarını kaydetti.

Ülkemizin en önemli sorunlarından birisinin kayıt dışı sorunu olduğunu ifade eden Çavuş, "Son yıllarda bu konuda devletimizin yeni uygulamaları ve çalışmalar sayesinde bu oran oldukça aşağıya indi. Devletimizin 2023 hedefi kayıt dışını %15'ler seviyesine indirmektir. Bolu'da da bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TÜİK verilerine göre 2015 yılında Bolu'da kayıt dışı oranı %35'ler seviyesinde çıktı şu anda %30 seviyesindeyiz ve bu yıl sonuna kadar bu oranı % 25 oranına düşürmeyi hedefliyoruz" dedi.

 VALİ BARUŞ KAYIT DIŞILIĞIN ÖNLENMESİNE VURGU YAPTI

 Sosyal Güvenlik Haftası'nın tüm kurum çalışanlarına ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulunan Bolu Valisi Aydın Baruş, sosyal güvenliğin, sosyal devlet ilkesinin hayata geçmesi için önemli bir kavram olduğunu ifade etti. Ülkemizde vatandaşlarımızın sosyal güvencesi olmasının hayatlarının geri kalanı için son derece önemli olduğuna vurgu yapan Vali Baruş, "Bu hafta çerçevesinde yapacağınız rehberlik eğitimlerinin sosyal bilinci yükseltmede önemli olacağına inanıyorum. Kayıt dışı ile mücadele bütçe gelirlerinin artırılması bakımından da çok önemlidir. Kayıt dışılık ne kadar azalırsa ülkemiz de geleceğimize o kadar güvenle bakar." şeklinde konuştu.

Bolu Valisi Aydın Baruş'un makamında gerçekleşen ziyarete İl Müdür Erhan Çavuş'un yanı sıra Denetmen Fikret Özdemir, İcra Memuru Süleyman Çelikbaş ile kurum çalışanları Sedat İnce, Tuğba Özçelik, Nezahat Ayhan, Mustafa Alemdar ve Kadir Baytemur katıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 13:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128