Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan Çavuş Bolu Basınını bilgilendirdi.

İl Müdürü Erhan Çavuş; “6552 sayılı yasa ile İşveren Bağkur ve Sigortalılık Prim borçlarının yapılandırma işlemi sona erdi. Yapılandırma kapsamında İlimizde 3799 İşveren, 4844 4b Kapsamında Bağkur İşvereni yapılandırmaya başvurmuş olup, 308 kişi Banka Kredisi ile Emekli talebinde bulunmuştur.

 Sosyal Güvenlik İl Müdürü Erhan Çavuş Bolu Basınını bilgilendirdi.

Yine 6552 sayılı yasa kapsamında Genel Sağlık Sigortalılığı kapsamında ilimizde 11.645 dosya işlem görmekte olup 893 kişi Yapılandırma kapsamında müracaatta bulunmuştur. Genel Sağlık Sigortası Kapsamında işlem gören dosya sayısına istinaden Yapılandırmaya müracaattın az olması bizleri düşündürmekte. GSS Yapılandırma Müracaatının 30 Nisan 2015 tarihinde biteceğinden bu konuda basın yayın organlarının desteği ile Genel Sağlık Sigortalılığını daha iyi ve etkin duyuracağımıza eminim” dedi.

Gerede’de Hizmet vermekte olan Gerede Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü’nün Yer tahsisinin yapılması konusunda desteklerini esirgemeyen Millet Vekillerimiz Sayın Ali Ercoşkun İle Fehmi Küpçü’nün yanı sıra Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar İle Gerede Kaymakamı Aslan Yurt’a desteklerinden dolayı teşekkürler etti. 11 Şubat 2015 tarihinde ihalesi yapılacak olan Hizmet Binası ihale sonucunda ilgili firmaya yer tesliminden 240 sonra inşaatın bitirilerek Gerede İlçesinin yanında Dörtdivan, Yeniçağa ve Mengen ilçesine de hizmet verecek olan merkez Müdürlüğünün hizmete gireceğinin müjdesini de verdi.

Mevcut Merkez Müdürü Kenan Çakır’ın görevde yükselme sınavı sonucu Karabük Safranbolu İlçesi Merkez Müdürlüğüne atanması münasebetiyle İzmir Sosyal Güvenlik il Müdürlüğünden atanan Nuray Emenger Erdal atanmıştır yeni personelimize görevinde başarılar diliyor, Gerede ilçemiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum dedi.

Son olarak “Bolu Sosyal Güvenlik il Müdürlüğü olarak 2015 yılı eylem planı çerçevesinde kayıtlı istihdamı teşvik amacı ile Bolu ili ve ilçeleri genelinde Sivil Toplum Kuruluşları ile istişare içerisinde Teftişten ziyade ETKİN REHBERLİK HİZMETİ VERMEK İÇİN Kurum Sosyal Güvenlik Denetmenleri tarafından bilgilendirme toplantıları düzenlenecektir. Kurum mevzuat iş ve işlemleri için ALO 170 ihbar hattından her konuda bilgi alınabilir. İhbarda bulunulabilir. Ayrıca SMS hattından da SGK da yapmış olduğunuz işlemi yazıp 55 02 SMS hattına mesaj atıldığında sonuç ve işlemler cep telefonunuza sonucu gelmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu Teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak hizmet etmeyi düşünen bir kurum dedi.  İl Müdürü Erhan Çavuş Basın Toplantısına katılan Basın mensuplarına teşekkür etti. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2015, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128