Soygun butonu asayiş şubesini alarma geçirdi

İzzet Baysal Caddesi üzerinde faaliyet gösteren özel bir bankanın “Soygun Butonu” haber merkezinde çalınca Asayiş Şubesi bir anda alarma geçti. Caddenin her iki yönünden bankaya intikal eden deneyimli asayiş ekipleri hemen bankanın önünde ve içersinde önlem tertibat aldılar. Yapılan araştırmada bir bayan memurun yanlışla butona bastığı öğrenilirken asayiş ekipleri , olay yerine kısa sürede gelip müdahalede bulundukları gerekçesiyle hem banka çalışanları hemde müşteriler tarafından taktir edildi.

 Soygun butonu asayiş şubesini alarma geçirdi

Haber: Kasım ŞAHİN

Olay dün saat 13.30 sıralarında İzzet Baysal Caddesi üzerinde faaliyet gösteren özel bir bankada meydana geldi. Bankalarda bulundurulması mecburi olan ve Emniyet Müdürlüğü Haber Merkezine irtibatı bulunan “Soygun Butonunun” çalması üzerine haber merkezi alarmın çalmasıyla birlikte tüm asayiş ekiplerini bankaya yönlendirdi.

İzzet Baysal Caddesi’nin her iki yönünden resmi ve sivil ekipler kısa sürede olay yerine intikal ettiler. Resmi polis ekipleri banka dışında önlem alırken asayiş şubesinin deneyimli ve başarılı ekipleri ise banka içersine girerek hemen ön çalışma başlattılar. Banka içersindeki mevduat sahipleri gelişen olayları şaşkınlık ve panik halinde izlerken konu kısa sürede çözümlendi. Görevli bir bayan memurun soygun butonuna yanlışlıkla bastığı öğrenildi. Olayın bir soygun olmadığı hem banka çalışanlarını hemde olay anında banka içersinde bulunan müşterilere rahat bir nefes aldırdı.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 18:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124