Sözlüsünü bıçakladı 2 yıl ceza aldı

Yaklaşık bir buçuk yıl önce sözlüsü E.Ş.(18) tarafından karnından bıçaklanan 17 yaşındaki E.Y.’nin, sözlüsüne; “Seni sevmiyorum” dediği için bıçaklandığı ortaya çıktı. Sanığa, yargılandığı mahkeme tarafından 2 yıl 9 ay 10 gün hapis cezası verildi.

Sözlüsünü bıçakladı 2 yıl ceza aldı

Haber: C. Kutay AYKAN

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde; “Bıçak veya diğer aletleri izinsiz olarak satma, satın alma, taşıma veya bulundurma, kasten öldürmeye teşebbüs” suçlarından tutuksuz yargılanan E.Ş.’nin duruşmasına devam edildi. Karnından aldığı bıçak darbesiyle böbreğinden olan 17 yaşındaki genç kız E.Y. ilk kez hakim karşısına çıktı.

Olay 04 Ocak 2018 tarihinde Sarıcalar Mahallesindeki boş bir tarlada meydana gelmiş ve sözlüsü E.Ş. tarafından karnından bıçaklanan E.Y. başından geçenleri şöyle anlattı;

“Olay günü sözlüm beni evden alarak yürüyüşe çıktık. Ben kendisini istemediğimi belirmiştim ala buna rağmen o benimle evlenmek istiyordu. O gün Sarıcılar Mahallesinin çevresinde bulunan boş tarlaya geldiğimizde bana, ‘Beni seviyor musun’ diye sordu bende kendisine sevmediğimi söyleyince cebinden çıkarttığı bıçağı karnıma saplayarak, beni kanlar içerisinde bırakarak kaçıp gitti. Yaralandığım da feryatlar içinde bağırmaya başladım. Çevre bulunan, tanımadığım bir kadın yanıma gelerek polisi aradı. Bıçaklamadan dolayı aylarca hastanede tedavi gördüm.Birde sol böbreğimden oldum. Kendisinden davacı ve şikayetçiyim, cezalandırılmasını istiyorum” dedi.

ÖLDÜRME KASTIM YOK

Adam öldürmeye teşebbüs suçundan Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan E.Ş., sözlüsünü öldürme kastıyla bıçaklamadığını belirterek; “Olay günü kendisine beni sevip sevmediğini sorduğumda, ‘Sevmiyorum ve istemiyorum’ demesi üzerine bir anda kendini kaybettim. Kesinlikle öldürme kastım yoktur” savunmasında bulundu.

KARAR KESİNLEŞİRSE CEZAEVİNE GİRECEK

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuksuz yargılanan E.Ş. kasten öldürmeye teşebbüs suçundan 2 yıl 9 ay 10 ve olayda kullandığı bıçaktan dolayı da 3 ay 10 gün hapis cezası verildi. Üst mahkeme kararı onarsa E.Ş. cezaevine girecek.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2019, 22:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128