Spor İl Müdürlüğünden Rekor Bütçe Talebi

İl Genel Meclisinde devam eden bütçe görüşmeleri kapsamında son kurum olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bütçe talebi görüşüldü. Ay sonuna kadar devam edecek toplantıların sonunda bütçe belirlenmiş olacak.

Spor İl Müdürlüğünden Rekor Bütçe Talebi

İl Genel Meclisi toplantıları Yaşar Yüceer Başkanlığında devam ediyor. Bütçe görüşmeleri kapsamında son olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün bütçe talebi görüşüldü. Kurum Müdürü Şahin Ertem, yaptığı sunumla meclis üyelerini müdürlüğün çalışmaları hakkında bilgilendirirken, 2016 yılı için 6.912.675,77 TL. bütçe talebinde bulundu. Bu konu incelenmek üzere Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonuna havale edildi.

Toplantıda ayrıca, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2016 yılı için 8.517.705 TL’lik bütçe talebi ile ilgili Eğitim, Kültür ve Sosyal Hizmetler Komisyonundan gelen rapor da görüşüldü. Raporda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 6.450.000 TL. bütçe ayrılmasının uygun olduğu ifade edildi. Konu son kararın verilmesi için Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İl Genel Meclisinde kurumların bütçe talepleri dinlendi. Ay sonuna kadar devam edecek toplantılarda komisyonlardan gelen raporlar görüşülecek ve bütçe belirlenmiş olacak.      

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2015, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER