Su Ürünleri Avcılığında Yasak Dönem Başladı

3/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını Düzenleyen Tebliğe göre ilimizde 15 Mart-15 Haziran tarihleri arasında su ürünleri avcılığı yasak dönem başlamıştır. Vatandaşlarımızın bu tarihlere uymaları gerekmektedir.

Su Ürünleri Avcılığında Yasak Dönem Başladı

Haber: Kasım ŞAHİN

2015 Yılı içerisinde göl ve göletlere yapılan avcılık denetimlerinde 3/1 ve 3/2 numaralı tebliğ hükümlerine uymayanlar hakkında (276 kişi 75.650,00 TL)  1380 Sayılı Su Ürünleri Kanunu ilgili maddelerine göre yasal işlem uygulanmıştır.

Vatandaşlarımızın zor durumda kalmaması Su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğin sağlanması amacıyla su ürünleri avcılığına yer, zaman, boy, tür, mesafe, derinlik, avlanma araç ve gereçleri ile ilgili getirilen düzenlemelere aykırı hareket edenler hakkında 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu'nda öngörülen idari para cezaları uygulanacaktır.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2016, 16:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
erol gül
erol gül - 5 yıl Önce

bu yasak aralığı sazan balığı için geçerlidir. 1 nisan itibari ile turna balığı av sezonu açılır.1mayıs itibari ilede tatlı su levreği av sezonu açılır.ama ne hikmetse haksız olarak 1 nisanda turna avcılığı sırasında işini iyi bilmeyen tarım il müdürlüğünde görevli olan bayan jandarmayıda yanlış bilgilendirerek kanuna aykırı olarak tutanak düzenlettirmektedir.su ürünleri kanununa göre 1 nisanda turna 1 mayısta levrek av sezonları açılır.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124