Suç makineleri Bolu da yakalandı

Bolu’da geçtiğimiz günlerde gece yarısı 3 farklı mahalle de 4 ayrı iş yerini soyan S.T ve İ.K adlı şahıslar önceki gün İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliğinin başarılı Şahinleri tarafından düzenlenen operasyonla yakalandılar.

Suç makineleri Bolu da yakalandı

Haber: Semih BAYKAL

Ankara’dan Bolu’ya 10 gün önce gelerek  apart ev kiralayan ve 40’dan fazla suç kaydı bulunan S.T. ve İ.K. adlı şahıslar düzenledikleri sahte kimliklerle beraber geçtiğimiz günlerde gece yarısı Bolu’da Karamanlı, Tabaklar ve Borazanlar Mahallerinde 4 ayrı iş yerini soydu. Bu soygunlar üzerine hemen harekete geçerek şahısları takibe alan İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliğinin başarılı Şahinleri önceki akşam S.T. ve İ.K.’nin kaldığı eve operasyon düzenledi. Düzenlenen operasyonla S.T. ve İ.K. hırsızlık suçunda kullandıkları aparatlarla ve çaldıkları malzemelerle yakalandı. Ayrıca şahısların üzerinden sahte kimlik de çıktı.

S.T. 13 YILDIR CEZAEVİ FİRARİSİ OLARAK ARANIYORMUŞ

Ankara da yaptıkları hırsızlık olaylarından sonra sahte kimlik düzenledikleri de öğrenilen S.T.’nin 13 yıldır da cezaevi firarisi olarak arandığı da ortaya çıktı. Ayrıca her iki şahsında daha önceden işlediği suçlar ile ilgili çok sayıda aramaları ve kesinleşmiş hapis cezaları da mevcut olduğu öğrenildi. Şahinlerin başarılı operasyonuyla yakalanan S.T. ve İ.K. dün Bolu Adliyesine çıkarıldı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2016, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128