“SULTAN”A KURTARMA OPERASYONU

Bolu’nun ve ülkemizin en güzel tabiat merkezlerinden biri olan Abant Tabiat parkında at kurtarma operasyonu gerçekleşti. Sultan isimli gezi atı su için göl kenarına geldiğinde bir anda ayağı kayınca gölün içine düştü. At sahibi ve vatandaşların uzun uğraşları sonrası Sultan isimli gezi atı son anda ölümden kurtarıldı.

 “SULTAN”A KURTARMA OPERASYONU

HABER: KASIM ŞAHİN

Doğal güzellikleri ile ünlü Abant'ta hafta sonu oteller tamamen doldu. Günübirlik gelenlerle birlikte tabiat parkında hafta sonu yoğunluğu yaşandı. Ziyaretçiler, göl kenarından piknik yapıp doğanın ve güzel havanın keyfini çıkardı. Ziyaretçilerden bazıları göl etrafında yürüyüşe çıktı, iskelelerde Abant manzarası eşliğinde çektirdi. Bazıları ise göl etrafında ata binip faytonlarla tur attı. Köylülerin, tatilcilere kiraladığı Sultan isimli gezi atı su içmek için göl kenarına geldiğinde bir anda ön ayakları kayınca gölün içine düşü.

Ekmek parası kazandığı Sultan isimli atının göl içinde çırpındığını gören at sahibi ve vatandaşlar hemen atın boynuna ip atarak onu güçlükle karaya çekmeyi sayardılar. Sultan isimli at geçirdiği bu durum karşısında bir süre kendine gelemezken, çevrede kısa süreli de olsa gerginlik yaşandı.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2016, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128