Şüpheli çantadan emeklinin 15 TL’si çıktı

Bolu Belediyesi önündeki süs havuzun bulunduğu alandaki bir bankın üzerinde unutulan çanta gerginlik ve panik yarattı. Çantanın bulunduğu alan ile Bolu Belediyesinin ana giriş kapısı yaklaşık bir saat boyunca giriş ve çıkışlara kapatıldı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın makam aracıda çevre güvenlik bandıyla kapatıldığı için mahsur kaldı. Çanta fünyeyle güvenli şekilde patlatıldıktan sonra çantanın içersinden yaşlı kadının sağlık karnesi ile 15 TL para çıktı.

 Şüpheli çantadan emeklinin 15 TL’si  çıktı

Haber: Kasım ŞAHİN – Semih BAYKAL

Bolu Belediyesi binasının ana giriş kapısına yaklaşık 10 metre mesafede bir bankın üzerinde unutulan Pazar çantası gerginlik ve paniğe neden oldu. Yine meraklı vatandaşlar güvenlik şeridiyle çevrilen alanın çevresinde saniye saniye gelişmeli izlediler. Kısa sürede olay yerine gelen Asayiş ekipleri şüpheli çantanın bulunduğu alanı güvenlik şeridiyle kontrol altına alırken Asayiş Şubesine bağlı ekipler, Olay Yeri İnceleme Bürosu ve bomba uzmanı kısa sürede bölgeye ulaşarak çalışmalara titiz bir şekilde başladılar.

Bomba uzmanı Olay Yeri Şubesinin ekipleri tarafından itinayla giysisi giydirildikten sonra bomba uzmanı bank üzerinde unutulan çantaya uzaktan patlatmak üzere fünye bıraktı. Kontrollü bir şekilde çantanın patlatılmasının ardından, çevrede büyük bir panik yaşandı. Patlatılan çantanın içersindeki eşyalar ve bazı evraklar çevreye savrulurken, çantanın emekli Hatice Çınar isimli kadına ait olduğu belirlendi. Olay Yeri İnceleme Bürosunun yaptığı araştırmada çanta içersinde 15 TL para ile yaşlı kadına ait sağlık karnesi bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2015, 19:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
YAŞAR KURT
YAŞAR KURT - 6 yıl Önce

görün i̇şte emekli̇ni̇n hali̇ni̇ ve kalkiniyoruz ki̇şi̇ başina mi̇lli̇ geli̇r 10 bi̇n dolarin üzeri̇nde di̇ye oy toplayanlar ve en çok oyu alanlar ; ve onlara oy verenler i̇şte eseri̇ni̇z ..

SIRADAKİ HABER