“SUR FATİHLERİ”NİN YÜREKLERİNİ DAĞLAYAN MEKTUPLAR

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütleriyle mücadele eden Bolulu polislerimiz, meslektaşlarının gönderdiği yiyecekleri Mehmetçik ve yöre halkıyla paylaştı.

“SUR FATİHLERİ”NİN YÜREKLERİNİ DAĞLAYAN MEKTUPLAR

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN
Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ve Türkiye’nin çeşitli illerinde görev yapan özel eğitimli polis memurları, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK ile her gün mücadele ederek yöre halkının can ve mal güvenliğini sağlamaya çalışırken duygusal anlar yaşandı. Sur ilçesinde görev yapan özel eğitimli polisler, kanlarının son damlasına kadar mücadelelerini sürdüreceklerini belirtirken, Bolu ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polislerin aileleri tarafından evlerinde yapılan yiyecekler ise polis çocuklarının kendilerine gönderdikleri mektuplar gözyaşlarına neden oldu.

Diyarbakır’ın Sur ilçesine terör örgütü PKK ile mücadele etmek için, yöre halkının can ve mal kaybını önlemek için Bolu İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan 3 özel eğitimli polis memuru ile çeşitli illerden bölgeye takviye olarak gönderilen polisler gece gündüz demeden kanlarının son damlasına kadar terör örgütüyle mücadele etmeye devam ediyorlar.

Soğuk hava şartlarına rağmen 24 saat boyunca elleri tetikte örgütle ve bomba tuzaklarıyla dolu sokaklarda şehit olma korkusu yaşamadan görev yapan özel eğitimli polisler dün çok duygusal anlar yaşadılar. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polis memurlarının eşleri tarafından evlerinde hazırladıkları 70 koli yiyecek ile yine polis memurlarının ve görev yapan polislerin çocukları da duygu dolu mektupları bölgeye gönderdiler.

Kendilerine ulaşan duygu yüklü mektupları gözyaşları içersinde okuyan özel eğitimli polisler; “Bizleri Sur ilçesinde yalnız bırakmayan meslektaşlarımız, halkımız ve çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Kanımızın son damlasına kadar ülkemiz için, terör örgütüyle mücadele etmeye devam edeceğiz. Çocuklarımızın gönderdiği mektuplar bizi duygulandırsa da bu bizim görevimiz. Vatanımız için canımızı vermeye hazırız. Annelerimizi, babalarımız ve çocuklarımız yataklarında rahat uyusunlar. Biz burada ülkemiz için varız. Bolu ve Kırıkkale de görev yapan meslektaşlarımıza ve ailelerine, çocuklarına teşekkür ederiz” diyerek gözyaşı döktüler.

YİYECEKLERİ YÖRE HALKIYLA PAYLAŞTILAR

Bolu ve Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğünde görev yapan polis memurlarının eşleri tarafından evlerinde özenle hazırlanan çeşit çeşit ev yemekleri özel eğitimli polislerin boğazlarından geçmedi. Vatan aşkıyla yanıp tutuşan örnek polisler kendilerine gönderilen yiyecekleri bölgede bulunan Mehmetçik ve yöre halkıyla paylaşmaktan da geri kalmayarak, bir kez daha polisin ne kadar şevkatli olduğunu gösterdiler.

  

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128