SÜRE BİTTİ MÜHÜR VURULDU

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Bolu Belediyesi Zabıta ekipleri Sanayi Sitesinde bulunan bazı dükkanları ruhsatsız oldukları gerekçesi ile mühürlemek istemişler ancak başarılı olamamışlardı, ta ki bu sabaha kadar…

SÜRE BİTTİ MÜHÜR VURULDU
HABER: FARUK ÇİDEM
Geçtiğimiz hafta Bolu Sanayi Sitesinde zabıta ekipleri ile esnaf arasında mühür gerginliği yaşanmıştı. Ruhsatsız oldukları gerekçesi ile bazı dükkanları mühürlemeye giden Bolu Belediyesi Zabıta ekipleri esnafın direnci ile karşılaşınca polis ekiplerini olay yerine çağırmış ve saatlerce süren bir bekleyiş yaşanmıştı. Birliklerini koruyarak dükkanlarını mühürletmeyen esnafa Bolu Belediye Başkanı Salı gününe (bugün) kadar süre vermiş ve ruhsat başvurularını yapmalarını istemişti. 
Hafta sonunu dükkanlarında çalışarak geçiren sanayi esnafı sabahın ilk saatlerinde gözlerini zabıta ekipleri ile açtılar. Daha siftah yapamadan kapılarına gelen Bolu Belediyesi Zabıta ekipleri dükkanları tek tek mühürledi. 
Sanayi esnafının iddiasına göre mühürlenmek için gelinen dükkanlar BESOB’a dava açarak paralarını faizi ile geri alan esnaflara ait. Dükkanlarının ne kadar süreyle kapalı kalacağını bilmeyen sanayi esnafı çaresizlik için bekleyişini sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2016, 17:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
esnaf
esnaf - 5 yıl Önce

formalitedir çözüme bukadar yaklaşmışken

SIRADAKİ HABER

banner128