banner120

Suriye halkı yalnız değildir

Abant’ta düzenlenen Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) toplantısında konuşan Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, ''Suriye'de kendi halkını öldürmekten çekinmeyen,...

Suriye halkı yalnız değildir

Abant’ta düzenlenen Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) toplantısında konuşan Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, ''Suriye'de kendi halkını öldürmekten çekinmeyen, masum sivilleri hedef alan, 'kadın, erkek, yaşlı, çocuk' demeden herkesi vahşice katleden bir yönetim görüyoruz'' dedi. 

Abant'ta düzenlenen Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi’nin son gününde konuşan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ekonomik odaklı çalışmaların sadece insanların maddi refahını sağlamak için değil, barışın ve mutluluğun artması, toplumlar arasında güçlü ve sağlam bağlar kurulması amacıyla yapılması gerektiğini söyledi. Ekonomi adına atılan her uyumlu adımı evrensel insanlık hedeflerine ulaşmak yolunda önemli gördüğünü anlatan Uslu, ''Bütün bu temenni ve hakikat taşıyan ifadelerin yanı sıra dönüp gerçeklere baktığımızda, bu güzel bölgede, Akdeniz'de ezberleri bozan gelişmelerin olduğunu hepimiz biliyoruz'' diye konuştu. 
     
Akdeniz’de Ezberler bozuldu

    
 Uslu, Akdeniz'de ezberleri bozan en önemli olayların başında Arap Baharı ve ortaya çıkardığı değişim sürecinin bulunduğuna dikkati çekerek, Arap Baharı'nı halkların demokrasi ve adalet arayışının tecellisi olarak niteleyebileceklerini vurguladı. Tunus'tan başlayan Arap Baharı'nın bütün bölgede pek çok şeyi değiştirdiğini ve dönüştürdüğünü kaydeden Uslu,  ''Suriye yönetiminin şu anki konumlanışına baktığımızda halkların refah ve değişim talebine tamamen kulağını tıkamış, yönetimdeki hataları tamamen halının altına süpürerek yok saymaya çalışan bakış açısının hâkim olduğunu görüyoruz. Tüm refah dönemlerinin halen baskı, şiddet ve cebir yoluyla bastırılmaya çalışıldığını görüyoruz. Suriye'de kendi halkını öldürmekten çekinmeyen, masum sivilleri hedef alan, 'kadın, erkek, yaşlı, çocuk' demeden herkesi vahşice katleden bir yönetim görüyoruz.'' Biçiminde konuştu. ''Suriye halkına yalnız olmadıklarını hissettirmek zorundayız'' diyen Uslu, ''İnsanlık adına da düşünüyorum. Bu noktada Türkiye'nin de bu konuda üzerine düşen her şeyi yerine getirmeye çalıştığını ve getirmeye devam edeceğini ifade etmem gerekir. 400 milyon dolardan fazla harcama yapılmak suretiyle 100 binin üzerinde Suriyeli, Türkiye topraklarında koruma altındadır'' şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124