Suskunluk şeytandandır…

AKP Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, 4 AİBÜ öğrencisinin terör yanlısı olduğu, teröre yardım ve yataklık ettiği gerekçesiyle tutuklanmasının ardından tavizsiz ve net mesajlar verdi.

Suskunluk şeytandandır…

HABER: KASIM ŞAHİN

 Ercoşkun, “Bolu'da siyaset kurumu ve sivil insiyatifi elinde bulunduran herkes, terör yanlıları ile teröre yardım ve yataklık eden kesime karşı tavrını açıkça ortaya koymalıdır. Anaların yürek yakan feryatları karşısında suskunluk şeytandandır. Bolu'muzun manevi babası İzzet Baysal'ın ismini taşıyan üniversitemizde terör cerahatı varsa temizlenmeli. Bu noktada üniversite yönetimi de tavizsiz şekilde gereğini yerine getirmeli” dedi.

Bolu'da geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve 2 teröristin etkisiz hale getirildiği başarılı terör operasyonları devam ediyor. Emniyet güçleri bölücü örgüte yönelik son operasyonlarda 7 kişiyi daha gözaltına aldı. Gözaltı süresinin ardından hakim karşısına çıkan 4 kişinin tutuklandığı, bu kişilerin AİBÜ'de eğitim gördüğü bilgisi yerel basında yer aldı. Başarılı terör operasyonlarının ardından konuya dair görüşleri sorulan AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, son gözaltıların ardından kamuoyunda oluşan “AİBÜ'de terör yapılanması mı var?” sorusuna yanıt verdi.

HERKES AÇIK TAVRINI KOYMALI

 “Bölücü terör örgütüne yönelik başlatılan operasyonlar tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de başarılı şekilde devam ediyor. 2 hainin etkisiz hale getirildiği operasyonlar bunlardan sadece biri. Başarılı operasyonlar devam ediyor. Son olarak, terör yanlısı olduğu, teröre yardım ve yataklık ettiği gerekçesiyle 4 kişi tutuklandı.

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, halkımızın can güvenliğini tehlikeye sokacak hain planların yapıldığının ortaya çıktığı bugünlerde analarımızın yürek yakan feryatları karşısında suskunluk şeytandandır. Bolu'da siyaset kurumu ve sivil inisiyatifi elinde bulunduran herkes, terör yanlıları ile teröre yardım ve yataklık eden her kesime karşı tavrını açıkça ortaya koymalıdır. Bolu'muzun manevi babası İzzet Baysal'ın ismini taşıyan üniversitemizde terör cerahatı varsa temizlenmeli. Bu noktada üniversite yönetimi de tavizsiz şekilde gereğini yerine getirmeli.”

 “PKK DESTEKÇİSİ PROPAGANDA YAPILDIĞI İDDİALARI ENDİŞE VERİCİ”

Ercoşkun, soru karşısındaki açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Üniversitede PKK sempatizanı öğrencilerin olduğu ve bu sempatizanların PKK destekçisi propaganda yaptıkları yönündeki somut eleştiriler tarafımıza ulaştırılıyor. Yine terör yanlısı şarkıcıların üniversitede konser düzenleme girişimlerini geçtiğimiz günlerde yerel basından takip ettim. Bunlar hafife alınacak girişimler değil. İnsan hak ve hürriyetleri noktasında Türkiye’nin gelmiş olduğu nokta ortada. Özgür bir toplumu savunuyoruz; ancak toplum hayatını ve güvenliğini ilgilendiren kırmızı çizgilerimizin suistimal edilmesine asla müsaade etmeyiz. Bu noktada üzerine vazife düşen herkes gerekli sorumluluğu yerine getirmeli. Bu üniversite için de böyle!”

Ercoşkun, Bolu kamuoyuna yaptığı önemli çağrıyı açıklamalarının son bölümünde de yineleyerek, “Bolu'da siyaset kurumu ve sivil inisiyatifi elinde bulunduran herkes, terör yanlıları ile teröre yardım ve yataklık eden kesimlere karşı tavrını açıkça ortaya koymalıdır. Anaların yürek yakan feryatları karşısında suskunluk şeytandandır. İlimizde terör cerahatı varsa temizlenmeli. Bu noktada ilgili herkes tavizsiz şekilde gereğini yerine getirmeli” ifadelerini kullandı. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2016, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

iyide bu sizin işiniz, açılım süreci diye birşey cikardiniz şimdide kapatamiyorsunuz. akan kanlarda sorumluluğunuz büyük. bu cerahati temizleyin ve çabuk olun analar ah ediyor ,bu ahlar can yakar bilesiniz

Vatandaş
Vatandaş - 5 yıl Önce

iyide bu sizin işiniz, açılım süreci diye birşey cikardiniz şimdide kapatamiyorsunuz. akan kanlarda sorumluluğunuz büyük. bu cerahati temizleyin ve çabuk olun analar ah ediyor ,bu ahlar can yakar bilesiniz

SIRADAKİ HABER

banner128