Tabakhane yolları asfaltlandı

Göreve geldiği günden bu yana vatandaşlarımın ayağı çamura değmeyecek anlayışıyla çalışmalar başlatan Gerede Belediyesi’nin, ilçedeki mahallelerde ve sokaklarda büyük ölçüde tamamlanan asfalt ve kaldırım çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.

Tabakhane yolları asfaltlandı

Haber: BMA

Gerede Belediyesi, vatandaşlardan gelen talepler ve yapılan tespitler sonrasında, Deri Sanayi bölgesi İsmail Gür Caddesi, H. Emin Efendi Caddesi ve Tabakhaneler 7 Nolu Sokak da sıcak asfalt çalışmasını tamamladı. Toplamda 2 bin ton sıcak asfaltın atıldığı bölgede Deri Sanayi çalışanları Belediye Başkanı Mustafa Allar’a teşekkür etti.

Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mustafa Allar konu ile ilgili yaptığı açıklamada, " Hemşehrilerimizin bildiği üzere tabakhanelerin Deri OSB’ye taşınma süreci başladı. Deri Sanayiye ağır tonajlı araçların girmesi çıkması, işçilik esnasında kimyevi maddelerin fazlalığı, geçmişten günümüze gelen altyapı eksikliği nedeniyle de yollar sık sık bozuluyor. Geçiş süreci esnasında artık yolların son bir kez de olsa asfaltlanması gerekiyordu. Gelen talepler doğrultusunda Bolu Belediyemizden aldığımız asfatlarla çalışmaları yaptık. İhtiyaçlar doğrultusunda mahallelerimizde de asfaltlama çalışmalarına devam edeceğiz. Bolu Milletvekilimiz Fehmi Küpçü’nün destekleriyle de son 4 yılda 100 bin ton sıcak asfalt döktük ve halkımızın ayağını çamura değdirmedik” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128