Tacize en sert tavır

Bolu Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Bolu’nun Seben ilçesinde bir okul müdürü tarafından kız öğrencilere karşı gerçekleştirildiği iddia edilen taciz olayı ile ilgili basın açıklaması yayınlayarak konunun takipçisi olduklarını belirttiler.

Tacize en sert tavır

HABER: S. Özge YÜCEL
Bolu Barosu Çocuk Hakları Komisyonu’nundan Av. Nezahat Şule ALCI, Av. Eda ARSLAN KARAKIŞ, Av. Özge ÇETİN, Av. Nilüfer Cemre CAN’ın ortak olarak yayımladığı basın açıklamasında, “Bolu’nun Seben ilçesinde bir okul müdürü tarafından kız öğrencilere karşı gerçekleştirildiği iddia edilen bu tacizi şiddetle kınıyoruz” ifadelerine yer verildi.

“SÜREKLİ ZARAR GÖRME KORKUSU TAŞIYAN BİREYLER HALİNE GELDİK”

Yapılan açıklamada, “Günümüz koşullarında çocuklarımız ve kadınlarımızın toplumda zarar görme korkusu gittikçe artmaktadır. Toplumun her alanında çocuklarımız ve kadınlarımız sözlü veya fiziksel tacize uğramaktadır. Söz konusu olayda tacizin bir eğitimci tarafından gerçekleştirildiği iddiası durumu daha da vahim hale getirmektedir. Öyle bir ülke haline geldik ki; çocuklarımızı rahatça okula gönderemiyor, sokakta oynamasına izin veremiyoruz. Sürekli zarar görme korkusu taşıyan bireyler haline geldik. Halbuki öğretmen değil midir bir çocuğu yetiştiren, geleceğine yön veren, velilerin çocuklarını yetiştirirken koşulsuz güvendiği kişi. Özellikle bir eğitimci tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen bu taciz olayını şiddetle kınıyoruz. Söz konusu olayın, Bolu Barosu Çocuk Hakları Komisyonu olarak takipçisiyiz ” denildi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128