Tahaoğlu, doktorun olmadığını resmi açıklamayla kabul etti

Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, geçtiğimiz günlerde İzzet Baysal sanayi Sitesi girişinde D-100 Karayolunda motosiklet sürücüsü Levent Tabak’ın özel bir araca çarpması ve ağır yaralanması sonrası yaşanan gelişmelere yazılı bir açıklamayla cevap verdi. Tahaoğlu, yazılı açıklamasında hastanede göğüs cerrahisi doktorunun olmadığını resmen kabul etti.

Tahaoğlu, doktorun olmadığını resmi açıklamayla kabul etti
Haber: Kasım ŞAHİN

Tahaoğlu, konuyla şu açıklamada bulundu. Bu açıklamayı noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz;

İlimiz yerel gazetelerinde Bolu D-100 Karayolunda yaşanılan kaza ve sonrasında Göğüs Cerrahisi Uzmanı konusunda çıkan haberlere ilişkin olarak, kamuoyunun bilgilendirilmesini sağlamak üzere, bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Bolu D-100 Karayolunda yaşanılan kaza sonrasında 20 yaşındaki Levent TABAK, 11.07.2016 tarihinde saat 18:06’da 112 Acil Yardım Ambulansı ile Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Acil Servisine getirilmiştir. Gerekli tüm tetkik ve acil müdahaleler zamanında yapılmış, hastada pnömotoraks olması sebebiyle acil uzmanımız tarafından göğüs tüpü takılmıştır. Hastanın değerlendirilmesi sonrasında, Beyin cerrahisi, Genel Cerrahi ve Ortopedi Uzmanlarınca acil şartlarda cerrahi müdahale düşünülmemiş ve hastanın Yoğun Bakımda takip ve gözleminin yapılması uygun görülmüştür. Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesinde görev yapan tek Göğüs Cerrahi Uzmanının 20.05.2016 tarihinde ilimizden ayrılışını yaparak bir başka ilde üniversite hastanesinde akademisyen olarak görev yapmaya başlaması ve Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan diğer Göğüs Cerrahisi Doçentinin ise yıllık izinde olması sebebiyle, Göğüs Cerrahisi Uzmanının da olduğu bir merkezde takip ve gözleminin yapılmasının daha uygun olduğu düşünülmüş ve 112 Acil sevk koordinasyonuyla Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesine 00:01’de sevki sağlanmıştır.

Kurumumuz tarafından Göğüs Cerrahi Uzmanı için Kurum İçi, Açıktan Atama ve Devlet Hizmet Yükümlülüğü kuraları gibi planlanan tüm kuralarda Göğüs Cerrahi Uzmanı için resmi olarak talepte bulunulmuştur.

 

Op. Dr. Metin TAHAOĞLU

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2016, 15:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128