Tahaoğlu ile yeni bir dönem

Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri ve yeni yönetimi basın mensuplarıyla bir araya geldi. Göreve yeni atanan Bolu İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Metin Tahaoğlu, sohbet ortamında geçen kahvaltıda yapacakları hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Tahaoğlu ile yeni bir dönem
 Haber: Kasım ŞAHİN – Semih BAYKAL

Op. Dr. Metin TAHAOĞLU : Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri, Uzm. Dr. Abdullah DANIŞMAN: Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı ve İdari Hizmetler Başkan Vekili, Ali Rıza ZOR: Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Mali Hizmetler Başkanı, Doç. Dr. Kamil GÜREL: A.İ.B.Ü. İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yöneticisi, Diş Hekimi Taner LAÇİN: Bolu İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi ile Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Hümeyra Ertok Kahveci, İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunup tanışma kahvaltısı yaptılar.

Göreve başlamasıyla birlikte yeni yönetimin oluşturulduğunu belirten Tahaoğlu, şunları söyledi; “Bildiğiniz üzere; Sağlık Bakanlığının Sağlıkta Dönüşüm Kapsamındaki Düzenlemeleri çerçevesinde  663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname İle 2 Kasım 2012 tarihinden geçerli olmak üzere kurulan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunun Taşra Teşkilatlanmasına ilişkin çalışmaları neticesinde İl Genel Sekreterlikleri oluşturulmuştur. O tarihten bugüne ilimizde pek çok başarılara imza atan yönetimin ardından bizler de hedefimizi yükselterek, üzerine pek çok başarı ekleyerek yolumuza devam edeceğiz. Bolu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğimiz; Genel Sekreter, İdari Hizmetler Başkanı, Tıbbi Hizmetler Başkanı, Mali  Hizmetler Başkanı Yönetiminde ve Başkanlıklara bağlı uzmanlar ve alt birimler ile hizmet vermektedir. Genel Sekreterliğimiz bünyesinde 4 üniteden oluşan Eğitim Araştırma Hastanesi, 1 Ağız Diş ve Diş Sağlığı Merkezi, 1 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, 1 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ve 2 İlçe Devlet Hastanesi (Mudurnu + Gerede) olmak üzere 6 Sağlık Tesisi bulunmaktadır” dedi.

Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğimizin amaçları;

Tahaoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü: Deneyimli, profesyonel kadrosu ve tüm çalışanların katılımı ile sunulan hizmete uluslararası nitelik kazandırmak, Bilimsel ve Teknolojik olarak, tüm sağlık tesislerimizde yataklı sağlık hizmetlerini ileri düzey standartlara ulaştırmak, Sağlık hizmetine erişimi kolaylaştırmak. Toplumun, ihtiyaçları doğrultusunda en etkin şekilde sağlık hizmetinden faydalanmasını sağlamak. Sürekli eğitimi hedefleyerek çalışanların katılımını desteklemek. Sürekli iyileştirme kapsamında süreçlerimizin verimliliğini uluslararası seviyeye yükseltmek. Bu doğrultuda değerlendirme yaparak performansınızı geliştirecek kalıcı ve nitelikli düzenlemeler yapmak. Tüm sağlık tesislerimizin iş sağlığı güvenliği, tesis güvenliği ve hasta güvenliği kapsamında gerekli önlemleri alarak oluşabilecek sorunlar karşısında ve belirlenen süreçlerde aktif, hızlı çözümler oluşturmak. Sekreterliğimize bağlı sağlık hizmeti veren hastanelerimizin işletilmesi, faaliyetlerinin izlenmesi, değerlendirilmesi ve denetlenmesini sağlamak

AFİLİASYON :

3 Mayıs 2014 tarihli ve 28989 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Üniversite ve Kamu Hastaneler Birliği'ne bağlı hastanelerin ortak hizmet vermesine ilişkin Yönetmelik’e  göre Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi arasında afiliasyon (birleşme) ile ilgili süreç 23.06.2014  tarihinde tamamlanarak protokol imzalanmıştır. Bu protokole göre 01 Ağustos 2014 tarihinden başlayarak Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi artık T.C. Sağlık Bakanlığı Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi çatısı altında hizmet vermektedir.   Bu uygulamada esas olan, vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması ve hastanelerde kaynak dağılımının optimum düzeye çıkartılmasıdır. Köroğlu Ünitesi, Merkez Ünite, Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesinin ardından Fakülte Ünitesi ile toplamda 4 ünite ile vatandaşlarımıza hizmet veren T.C. Sağlık Bakanlığı Abant İzzet Baysal Üniversitesi İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi; başvuranların kurumdan memnuniyetle ayrılmalarını hedeflemektedir. Genel Sekreterliğimiz; Sağlık Bakanlığının politikaları ve hedefleri doğrultusunda uluslararası kalite standartlarında vatandaşlarımız ve çalışanlarımız için güvenli, insan haklarına saygılı, iştirakçileriyle uyumlu, çevreyi koruyan, dinamik, etkin ve verimli sağlık hizmeti üretmek gayretindedir ve bu gayrette devam edecektir. İnsan odaklı sağlık hizmetlerinde çağdaş normların uygulandığı, çalışanların gerçekten mutlu olduğu ve engellerin olmadığı, herkesin rahatlıkla ulaşabildiği, sağlıklı ve güvenli sağlık hizmetinin verildiği uluslararası sağlık pazarında etkili iller arasında olmak hedeflerimizdir. Bolu İli Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin başarısı 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunan başta fedakar çalışanlarımızın gayreti ile olmuştur. Kurumsal aitliğin profesyonel yönetimle beraber gerçekleştiği yöneticilik süreci bir bayrak yarışıdır.  Kalıcı olan sadece hizmetler ve kurumlardır. Ülkemizde sağlık sisteminin gelişmesine katkıda bulunacağına yürekten inandığım 31 Aralık 2014 tarihi itibari ile yeni görevlerine başlayan ve görevlerine devam eden tüm yöneticilerimize gönülden başarılar diliyorum. 

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2015, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER