Tahribat tahminlerden büyük çıktı

Bolu Valisi İbrahim Özçimen Aşağıkınık köyünde incelemeler yaparak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.   Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Pazar günü çıkan yangında büyük...

Tahribat tahminlerden büyük çıktı

Bolu Valisi İbrahim Özçimen Aşağıkınık köyünde incelemeler yaparak yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Pazar günü çıkan yangında büyük zarar gören Aşağıkınık köyünde incelemeler yaptı. Özçimen, Göynük Kaymakamı Haluk Çakmak, Belediye Başkanı Kemal Kazan ve Kızılay Bolu Şube Başkanı Hüseyin İka'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Özçimen, köylülerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için çalışma başlattıklarını belirterek, yangının köye verdiği zararın çok büyük olduğunu, 15 ev, 7 ahır, 16 samanlık, 12 buğday ambarı, 1 kullanılmayan okul binası ile 200 ton buğdayın yandığını, 18 aileden 40 kişinin evsiz kaldığını söyledi.''Öncelikli olarak evleri yanan vatandaşların barınma ihtiyaçlarını karşılayacağız'' diyen Özçimen, ahırların ve samanlıkların yanması nedeniyle yiyecek ve barınma ihtiyacı olan hayvanlar için de çalışılacağını anlattı. 
     
Hayvanlara barınma imkânı sağlanacak 
     
Yangın nedeniyle ahırları yanan 930 küçükbaş ve 109 büyükbaş hayvanın açıkta kaldığına dikkati çeken Özçimen, ''Hayvanların yiyecek ve korunma ihtiyacının karşılanması için komşu köylerden saman yardımı yapan vatandaşlar var. Bunlar yeterli olmayacaktır. Bunun için de köy adına sivil toplum kuruluşları tarafından yardım kampanyaları başlatıldığı haberini aldık'' diye konuştu. Özçimen, yangının ardından bölgeye gelen Kızılay ekiplerince ailelerin ihtiyaçlarının karşılandığını ifade ederek, ''Yangınzedelere 35 battaniye, 30 yatak, 20 ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılayacak gıda paketleri ve 10 mutfak seti verildi'' dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128