banner120

Taksim Halkın direnişidir

ADD Bolu şube başkanı Elfaz Temiz Türkiye’nin kritik günlerden geçtiğini söyleyerek Başbakan Erdoğan’ın üslubunu gözden geçirmesi gerektiğini ifade etti.

Taksim Halkın direnişidir
 Atatürkçü düşünce derneği Bolu şube başkanı Elfaz Temiz yaptığı basın açıklamasıyla ADD Rize şubesine yapılan saldırıyı kınadı. ADD Bolu il şubesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Temiz; “   2002 den bu yana AKP iktidarı Cumhuriyetin Değerlerini ve ülkemizi adım adım geriye götürerek Ulusal Bayramları ve Atatürk ilke ve Devrimlerini hafızalardan silmeye çalışmış, Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti kavramlarını yok etmeyi amaçlamıştır.Geldiği günden beri her gün halkıyla kavga edercesine ,onların duygularıyla alay edercesine  özel yaşantılarına karışarak çocuk sayısına kadar müdahale ederek ve hatta içeceklerine ve inançlarına  dahi karışmaya başlamıştır.Tabelalardan Türkiye Cumhuriyeti simgelerini kaldırmaya uğraşmış,bu ülkeyi yoktan var eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşı Cumhuriyetin kurucularından ve ülkeye demokrasinin gelmesi için elinden geleni yapan merhum İsmet İnönü’ye ayyaş diyecek kadar ileriye gidilmiş ve neredeyse Türk Halkı tamamen aşağılanmıştır.Mevcut Laik ve Demokratik Cumhuriyetin temelleri günden güne oyularak ülkede federasyon ve başkanlık sistemi ile insanların zihinleri bulandırılmıştır .Yine ülkede basın ve medya susturulmuş , Muhalif siyasi partiler sürekli aşağılanmış ve azarlanmış ve şerefli Türk ordusu terhis edilme noktasına getirilmiş,300 e yakın General ve Genelkurmay Başkanı tutuklanmış,yargı tamamen kendi siyasi ideolojisi doğrultusunda dizayn edilmeye uğraşılmış ve sonuçta konuşan herkes susturularak sanki bir korku imparatorluğu yaratılmış.Bunun sonunda da elbette ki toplum gerile gerile kopma noktasına getirilmiştir.Bunların hepsi 10 yıldan beri AKP hükümeti ve Sayın Başbakan tarafından bilinçli olarak yapılmıştır.Bu gidişatın sonunun iyi olmayacağını biz her vesile  ile halkımıza elimizden geldiği kadar duyurmaya çalışmışızdır.Sonuçta Taksimdeki gezi parkı olayı sebep aranıyorsa şunun bunun kışkırtmasıyla olmamıştır.Bunun tek sebebi hükümetin halkı bu noktaya getirmesinden doğmuştur.Bu Hareketlerin hiçbir önderi ,hiçbir lideri yoktur.Tek kelime ile kendiliğinden gelişen bu bir halk hareketidir.” Dedi.

 

 

“Sayın başbakanın açıklamaları düşündürücüdür”

 

Temiz; “Sayın Başbakan’ın ben yüzde 50’yi zor tutuyorum onlar yüz bini topladıkları yerde ben bir milyonu toplarım sözlerinin arkasından halkın nasıl bir birine düşürüldüğünü daha dün Rize de ki olaylarda  gördük  Rize ilinde demokratik haklarını kullanarak basın bildirisi okuyan birkaç kuruluşun temsilcisine nasıl saldırıldığını ve saatlerce insanların özgürlüklerinin kısıtlandığını televizyonlardan hep beraber izledik Rize ilimizde Atatürkçü Düşünce Derneğine ve diğer Demokratik Kitle Örgütlerine yapılan bu çirkin ve menfur olayları şiddetle kınıyoruz. Bu bağlamda Atatürkçü Düşünce Derneğinin ve tüm üyelerinin olası yanlış yönlendirmeler ve provokasyonlardan uzak kalacaklarını aksine halkını ve kitleleri her zaman doğru yönlendirileceğine katkıda bulunacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” Diye konuştu.

 

Sayın Erdoğan herkesin başbakanı olmalıdır

 

 Temiz sözlerini şu şekilde tamamladı; “Sonuç olarak bu olaylarda hayatını kaybeden bir gencimiz ve emniyet mensubuna başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz. Bu olaylarda harabeye dönen sokakları sabah mıntıka temizliği yaparak temizleyen bu gençlerimize  ve halkımıza  Sayın Başbakanın ve Hükümetin daha sevecen yaklaşmasını  öneriyoruz. İnsanların üzerine biber gazı sıkmakla ve ellerindeki Türk Bayraklarına tazyikli su sıkmakla bu olayların önlenemeyeceğini bir kez daha yinelemek istiyoruz. Yüzde 50’nin değil tüm ülkenin ve tüm halkımızın Başbakanı olmanız dileği ile saygılar sunuyoruz.”

 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2013, 22:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 8 yıl Önce

taksim halkın direnişi ise hükümette halkın hükümetidir. demokrasi varsa gayri meşru yollar ile icraa görevine müdahale edilmez edilmemeli. bu sebeple direniş halkın seçtiği iradeye yapılıyorsa kabadayılıktan eşkiyalıktan öteye gidemez. add'liler önce kendi düşünce duvarlarını yıkıp, beyinlerini özgür bıraksınlar. ellerindeki malzeme ile ancak böyle kıt düşünebilirler.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124