Tanju ÖZCAN’dan Teşekkür Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu teşkilatında geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen ön seçimde büyük bir oyla ilk sırada milletvekili adayı olarak çıkan Tanju Özcan dün parti binasında teşekkür toplantısı gerçekleştirdi.

 Tanju ÖZCAN’dan Teşekkür Toplantısı

HABER: FARUK ÇİDEM

“Dosta düşmana bir demokrasi şöleni yaşattık. AKP yöneticileri bizim ne yaptığımızı çok kavrayamamışlar gibi görünüyor. Hala bir partinin genel başkanı neden ön seçime girer çözememişler” diyerek başladığı konuşmasında Özcan; “Bu ön seçimin CHP’ye Türkiye genelinde ciddi bir ivme kazandırdığı görülüyor. Bolu’da da böyle oldu. 7 aday adayı arkadaşımızla ilçelerimizi dolaştık, kendilerini anlattılar. Tam bir birlik beraberlik içerisinde süreç yaşadık. Ben 2011 seçimlerinde Türkiye’de ön seçimde en yüksek oyu alan kişiydim. 4 yıl geçti aradan. Partililerimize hep yakın olmaya çalıştım. Beni aradıklarında bana kolay ulaşmalarını sağladım. Tabii ki yapamadıklarımız da oldu. İş taleplerini yerine getiremedik ama bu benden kaynaklanan bir şey değildi. Bunlara rağmen CHP üyeleri beni sandık başına giderek Türkiye’de belki de en yüksek oy oranıyla birinci sıraya getirdiler. Hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

DAHA FAZLA ÇALIŞIP, DAHA FAZLA ÇALIŞTIRACAĞIM

Bu ön seçim benim için çok önemliydi. 4 yıl sonra sizi seçip Ankara’ya gönderen üyelerinizin karşısına tekrar çıkıyorsunuz. Bana karnemi verin diyorsunuz. Ve bu seçimde 2011’in dahi üzerine bir iki puan ekleyerek yeniden güvenoyu almak benim için çok büyük mutluluk. Geçerli oyların %87, tüm oyların %84’ünü almışım. Gerçekten Türkiye genelinde de bir şaşkınlık, yakın çevremde memnuniyet oldu. Bir önce ki ön seçimden daha düşük bir oy alsaydım oturup düşünürdüm. Hata yapmışım derdim. Ama şimdi daha heyecanlıyım, daha fazla çalışacağım. Üyelerimi de daha fazla çalıştıracağım.

Hedefimiz zaten tek milletvekilliği değil. İkinci sıradaki adayımızı da meclise götüreceğiz. Bizim bu seçim dönemindeki çalışmamızı yıllar sonra çocuklarımız torunlarımız konuşacak. Ülkenin daha önce görmediği bir seçim çalışması gerçekleştireceğiz.

ÖZCAN’DAN ERKEN DAVET

7 Haziran akşamı hiç tereddüt etmeden bayraklarınızı alıp belediyenin önüne geleceksiniz. 34 yıl sonra çıkan bir milletvekilinden sonra, o gün en az 2 milletvekili ve iktidar olmuş bir parti olarak kutlama yapacağız. Şimdiden sizi davet ediyorum.

AKP’NİN İLK ADAYI ŞANSLI OLACAK

AKP’den çıkacak olan milletvekillerinin arasında ilk sırayı alan adayın şanslı olacağını söyleyen Özcan; “AKP’nin adaylarının kim olduğunu hiç umursamıyoruz. AKP’nin 1. Sırasının kim olduğuna bakmak lazım, seçilirse bir o seçilecek. Geriye kalan iki adayın öyle bir şansı olmayacak” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128