“Tanju ÖZCAN'ın yaptığına züğürt tesellisi derler“

AK Parti Bolu İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, tarihi miting sonrası çevre illerden insanların katıldığı iddialarını gündeme taşıyarak kalabalığa gölge düşürmeye çalışan CHP'li Tanju Özcan'a tepki gösterdi. Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşen mitinge katılımdan dolayı halka teşekkür için basının karşısına çıkan Coşkunyürek, "Farklı illerden insanlar toplayarak bu kalabalığı oluşturduğumuz imajını vererek kendisini teselli etmeye çalışan ki; buna 'züğürt tesellisi' derler" ifadelerini kullandı.

 “Tanju ÖZCAN'ın yaptığına züğürt tesellisi derler“

30 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen mitingi değerlendiren Coşkunyürek, "Biz başından beri Bolu'da 3-0 yapacağız dedik. Birileri de bunu kendi açılarından dedi 3-0 yapacağız diye. Tabi onlar başka alemlerde geziyorlardı. Bu tablo şunu gösteriyor: Bolu'da 3-0 tamam inşallah" dedi.

Ak Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, 19 Mayıs'ta gerçekleşen miting değerlendirmek ve halka teşekkür etmek üzere Perşembe günü basın toplantısı düzenledi. Saat 14.00'da başlayan toplantıda Milletvekili ve birinci sıra adayı Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer ve çok sayıda yönetim kurulu üyesi yer aldı.

"KÖROĞLU'NUN YİĞİT EVLATLARINA BİR KEZ DAHA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Toplantıda ilk olarak söz alan Milletvekili ve birinci sıra adayı Ali Ercoşkun, Bolu siyaset tarihinde eşi görülmemiş bir miting yaptıklarını belirtti. Ercoşkun, "bugüne kadar gördüğüm en güzel mitingi gerçekleştirdik. 1992'de Refah Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi olmuştum, o tarihten beri aktif siyasi hayatımın içindeyim. Son 26 seneyi değerlendirdiğimiz zaman, en büyük, coşkuyla, heyecanla geçen mitingdi. Sayın başbakanımızın mitingin sonunda sahneden ayrılamayışını, o coşkuya, o heyecana eşlik edişini bende asla unutmayacağım. Bu mitinge emek veren teşkilatımız, başta il başkanımız olmak üzere, il, ilçe ve belde teşkilatlarımızın her kademesinde görev yapan teşkilat mensuplarımıza ve Bolulu vatandaşlarımıza, Köroğlu'nun yiğit evlatlarına bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.   

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek ise Milletvekil Ali Ercoşkun'dan sonra yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Bolu'ya geleceğini 15 Mayıs'ta öğrendiklerini, dört günlük bir çalışma neticesinde iyi organize olarak ciddi bir başarı elde ettiklerini söyledi. 14 yıldır AK Parti'de siyaset yaptığını belirten Coşkunyürek, "25 yıllık siyasi hayatımda Bolu'da böyle güzel, böyle coşkulu, heyecanlı, vakurlu bir kalabalığı ilk kez gördüm ve  çok heyecanlandım. Hatta sevinçten gözyaşlarımı içime gömdüm diyebilirim" diye konuştu.

Miting öncesi hedeflerinin 30 bin kişiyi alanda görmek olduğunu kaydeden Coşkunyürek, insanların miting alanına gelmeye başladıkları an bu sayıyı yakalayacaklarını hissettiklerini söyledi. Konuşmasının devamında alana giremeyen çok sayıda vatandaşın olduğunu ifade eden İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek,"Çok sıkı emniyet tedbirlerinden dolayı bir takım sıkıntılarımız oldu. Miting alanına giremediklerinden dolayı incindiler ise vatandaşlarımızdan özür dileriz" ifadelerini kullandı.

"BİZ NECİP, AZİZ MİLLET İÇİN NE YAPSAK AZDIR"

Coşkunyürek, miting alanındaki tablonun Başbakan Davutoğlu başta olmak üzere tüm katılımcılarda büyük etki yarattığını belirterek, Ankara'dan gelen katılımcıların miting alanında o hisleri kendilerine aktardıklarını söyledi. Gerçekleşen mitin dolayısıyla halka ve teşkilatlara teşekkür eden Yüksel Coşkunyürek, "Öncelikle bu miting alanını hınca hınç dolduran değerli hemşerilerime en kalbi teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. Miting alanına alamadığımız vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tabii ki o alanın oluşmasına katkı veren il teşkilatıma, kadın ve gençlik kolları teşkilatıma,  ilçe başkanım ve ilçe teşkilatıma, belediye başkanlarıma, milletvekillerime, milletvekili adaylarıma ve teşkilatımızın her kademesinde görev yapan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz necip, aziz millet için ne yapsak azdır" dedi.

"BOLU'DA 3-0 TAMAM İNŞALLAH"

Konuşmasının devamında yaptıklarının milletin nezdinde karşılık bulduğunu belirten tecrübeli siyasetçi, "Biz başından beri Bolu'da 3-0 yapacağız dedik. Birileri de bunu kendi açılarından dedi 3-0 yapacağız diye. Tabi onlar başka alemlerde geziyorlardı. Bu tablo şunu gösteriyor: Bolu'da 3-0 tamam inşallah. Bundan hiç şüphemiz yok. Biz attığımız her adımı, her çalışmayı bilinçli ve organize bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ve 3-0'ın daha mükemmel olması için kalan 15 günlük sürede de bütün teşkilatlar olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başbakanımızın bizlerden beklediği minimum yüzde 70 oy rekorunu almak için inşallah gece gündüz çalışacağız" diye konuştu.

MİTİNG BAŞBAKANIMIZI ÇOK ETKİLEDİ

Başbakan Davutoğlu ile Çarşamba günü Ankara'da il başkanları toplantısında bir araya geldiklerini belirten Coşkunyürek, Davutoğlu'nun tüm Türkiye'ye Bolu'dan çok etkilendiğini duyurduğunu söyledi. Bu durumun kendisini çok gururlandırdığını belirten Coşkunyürek, konuşmasına şu şekilde devam etti: "Başbakanımız daha bu toplantıya girmeden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının ATO'da düzenlediği toplantıda Bolu'muzdan bahsetti. Sadece mitinge olan katılımdan değil, alandaki insanlardan almış olduğu sevgi ve muhabbetten bahsetti ve teşekkür etti. Akabinde İl Başkanları Toplantısının basına açık kısmında yine Bolu'muza teşekkür etti, alandan ayrılamadık dedi. Basına kapalı kısımda da bizlerle tekrar görüşerek teşekkürlerini yineledi ve Bolu'ya selamlarını iletmemizi istedi. Bende o emaneti basınımız aracılığı ile değerli halkımıza iletiyorum. Başbakanımızın seçimden sonra inşallah ilk ziyaret edeceği iller arasında Bolu'da yer alacak. Ve o mitingde söylemiş olduğu 4'ncü milletvekiliniz ben olacağım sözünü de yerine getirecek."

TANJU ÖZCAN'IN İDDİALARINA TOKAT GİBİ CEVAP!

İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, yaklaşık 30 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen mitinge çevre illerden katılım olduğunu iddia eden Muhalefet milletvekili Tanju Özcan'ın sözlerine de cevap verdi.  Özcan'ı hedef alan sözlerine "Bizim bu mitingimizden etkilenen, sevinden dostlarımız var" diyerek başlayan Coşkunyürek, devamında  şunları söyledi:

140 BİNLİK KENT MERKEZİNDE ONU MU BULMULŞAR?

"Tabi heyecana, paniğe kapılan insanlar da var! Hatta o korkuya o kadar kapılmışlar ki; inanın ben okuyunca ben şaşırdım ve bunu muhalefet partisi milletvekili adayı mı söylüyor ki dedim.  Aynen kullandı ifade şu; 'İşte ben orada duruyordum, Kütahya'dan gelen insanları gördüm. Bana Belediye Meydanını sordular'. Kütahya'dan gelen insanlar 140 binlik kent merkezinde hiç kimseyi bulamamış, muhalefet partisi milletvekilini bulmuş 'miting alanı nerede' diye sormuş başka adam yokmuş gibi! Gerçekten çok enteresan!

"BUNA 'ZÜĞÜRT TESELLİSİ' DERLER"

Farklı illerden insanlar toplayarak bu kalabalığı oluşturduğumuz imajını vererek kendisini teselli etmeye çalışan ki; buna "Züğürt tesellisi" derler, teselli etmeye çalışan bir yaklaşımı görmüş olduk. ben onları mazur görmek istiyorum. Kendisinin bir sözü vardı, "ben siyaseti bırakacağım" diyordu, bizde şunu demiştik. Bizde ona  "Muhalefet milletvekiline siyaseti bıraktıracağız, onu dinlendireceğiz" O konuda rahat olsun, onu dinlendireceğiz.

SİYASETİ KİRLİ BİR YAPIYA DÖNÜŞTÜRMESİNLER"

Yüksel Coşkunyürek, ayrıca bayrak krizi nedeniyle ağır ithamlarda bulunan Tanju Özcan ve diğer muhalefet üyelerine çağrıda bulunarak, "Son günlerde şunu görüyoruz: Yine muhalefet partisi milletvekili adayının konuşma dilinin çok sertleştiğini, adab-ı muaşeret kurallarını bile aştığını hep beraber görüyoruz. Siyaset bir sanattır, ülkeyi yönetme sanatıdır. Topluma güven verme sanatıdır. Topluma uzak kalma, toplumun değerleri ile alay etme sanatı değil. Siyaset, ağza alınamayacak kelimeleri kullanma yeri değildir. Siyaset nezaket ister. Biz AK Parti olarak bugüne kadar bir değer kattık, nezaket getirdik. Muhalefette görev yapan isimler ağzından çıkanlara ve söyledikleri sözün nereye gittiğini, kimlerin ruhunu incittiğini, kimlerin kalbini kırdığına lütfen dikkat etsinler. Siyaseti kirli bir yapıya dönüştürmesinler" ifadelerini kullandı.

"BOLU’YU ÇOK SEVDİĞİNİ SÖYLEYEN BİR BAŞBAKANA SAHİBİZ"

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'da, "Bizi Başbakanımızın teşrifleri ile onurlandırdığı bir miting gerçekleştirdik. Başbakanımız kısa süre içinde ikinci defa Bolu’ya geldi. Bolu’ya çok sıcak bakan ve Bolu’yu çok sevdiğini söyleyen bir Başbakana sahibiz. Bunun Bolu’ya katacaklarını bir düşünürseniz vatandaşımız bunu algılıyor ve sandığa sahip çıkıyor. Mitingin kalabalık geçmesi için teşkilatlarımızın gayretleri oldu. Ben sadece bu gayretlerin bu topluluğu bir araya getirebileceğine inanmıyorum. Konuşma bittikten yarım saat sonra bile ayrılmıyorsa  ‘ben olup bitenleri görüyorum, ben istikrara sahip çıkıyorum’ diyor vatandaş. Allah istikrarımızı bozmasın. Bir istikrar bozulursa tekrar istikrara kavuşmamız nelere mal olur onu belki siyasetçilerden çok halk içinde hissediyorum. Ben mitingde bunu gördüm, onun için gururlandım. Allah inşallah önümüzü açık edecektir diyorum. Ülkemizin önünü açık edecektir diyorum" diye konuştu.HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2015, 19:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128