Tantanaya kurban olmayın

Vatandaşların cebindeki 3 kuruşa bile göz diken “Tantanacılar” iş başında. Özellikle büyük şehirlerde yeniden hortlayan tantanacılara karşın Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi yetkilileri Bolulu vatandaşları uyardı.

Tantanaya kurban olmayın

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi yetkilileri, son zamanlarda yeniden boy göstermeye başlayan ve vatandaşın cebindeki paraları, kavga edermiş gibi yapıp çalan tantanacılara karşı uyarılarda bulunarak; “İki ayrı grup olarak aralarında kavgaya tutuşan kişileri ayırmak için araya giren vatandaşlar ceplerindeki paralardan oluyorlar. Kavga eden iki ayrı grup, araya giren vatandaşı sıkıştırma yöntemi uygulayarak ceplerindeki paraları veya cüzdanlarını çalarak olay yerinden kaçıyorlar. Bu tür olaylar genellikle büyükşehirlerde meydana gelmekte. Ne var ki ilimizde de olmayacak diye bir şey yok. Bu nedenle kavga eden iki gurubun arasına kesinlikle girmeyin” dediler.

Tantanacıların genellikle bankalar, PTT şubeleri, ATM’ler çevresinde yaşandığını da belirten Asayiş Şube yetkilileri; “Bu tür hırsızlık çeteleri, genellikle bankalardan para çeken veya yaşlı kesimi gözlerine kestirdikten hemen sonra, aralarında kavga etmeye başlıyorlar. Vicdanlı olan gariban kişilerde iyilik olsun diye kavga eden gurubun içerisine girip, ayırma çabası içerisinde oluyorlar. Yaptıkları bu iyilik, aslında cebindeki paraların çalınmasına neden olmakta. Kesinlikle kavga eden kişilerin arasına girmeyin. İyilik yapalım derken, paranızdan olmayın. Tantanaya kurban olmayın” açıklamasında bulundular.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 07:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128