banner120

TAPU İŞLERİ BAŞLADI

Tabaklar Mahallesi İbni Sina Caddesi 6 numarada bulunan Tapu Müdürlüğü, Sağlık Mahallesi Şehitler Caddesi 58 numaradaki yeni hizmet binasına taşınarak 31-05-2016 tarihi itibarıyla halkımıza hizmet vermeye başlamıştır.

TAPU İŞLERİ BAŞLADI

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamaya göre; Fiziki şartların iyileştirilmesiyle birlikte bazı yeniliklerin daha aktif bir şekilde uygulanması, imkanı da bulunmuştur. Tapu Müdürlüğünde işlem yaptıracak vatandaşlarımızın, tarih ve saati kendileri belirleyerek, tkgm.gov.tr. internet sitesinden, yada Alo 181 hattını arayarak, online randevu alabileceklerdir. Online randevu alamayan vatandaşlarımızın belge ve bilgi taleplerini, mesai saatleri içerisinde ve gün boyu Tapu Müdürlüğü Halkla İlişkiler Biriminden karşılayabileceklerdir.

Akitli ve akitsiz işlem yaptıracak,Online randevu alamayan vatandaşlarımızın, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 28-9-20006 tarih ve 3849 sayılı düzenlemesi, Valilik Makamının 02-02-2010 tarih ve 248 sayılı olurları gereğince sabahtan öğleye kadar sıramatikten numara almak suretiyle, başvuru yapabilecekler ve gün içerisinde taleplerini Kamu Hizmet Standartlarına uygun sonuçlandırabileceklerdir. Eksik belge ile başvuru yapılmasının imkanı bulunmamaktadır.

Bir başka il yada ilçede bulunan taşınmazmallarıyla ilgili Tapu işlemlerini yetki alınmak suretiyle Tapu Müdürlüğünde veya Tapu Müdürlüğü yetki alanı içerisinde bulunan taşınmazmallarıyla, ilgili işlemleri bulundukları bir başka İl yada İlçe Tapu Müdürlüklerinde yaptırabileceklerdir. Harca tabi işlemler ve randevular konusunda, cep telefonlarına SMS yoluyla bilgilendirme yapılacak, bildirilen harçların e-devlet numarasıyla TC. Ziraat Bankası,Vakıfbank,Halk Bankası ve İş Bankası ATM'lerine yada Banka Şubelerine yatırabileceklerdir. Şuan için Tapu Müdürlüğüne en yakın ATM  Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesinde bulunmaktadır.

Tapu Müdürlüğünde işlem yaptıracak vatandaşlarımızın,sabahın erken saatlerinde Tapu Müdürlüğü etrafında toplanmalarının son derece gereksiz olduğu, işlemleri bizzat yada yetkili temsilcileri veya vekilleri aracılığıyla yaptırmaları,harçlarını yine bizzat kendilerinin bildirilen miktar kadar yatırmaları uygun olacaktır. Tapu İşlemleri için gerekli olan belgeler ve süreçler konusunda, yine Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün web Sitesinden yadaTapu Müdürlüğünün (0374) 280 10 37 - (0374) 2801035 numaralı telefonlarından bilgi alınabilecektir denildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 16:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
HALİL YALABIK
HALİL YALABIK - 5 yıl Önce

teessüf ederim,1952 yilindan beri hizmet veren eski binamizin yerine ,yeni bir hizmet binasi yaptırarak hizmete başladık,yalniz fotoğrafa bizim hizmet binasi yerine çevre şehircilik binasının fotoğrafı konulmuş,lütfen fotoğrafı düzeltelim

ne alaka
ne alaka - 5 yıl Önce

bu bina çevre şehircilik il müdürlüğü binası , tapu binası bunun yanında , doğru resmi koyun bi zahmet

HALİL YALABIK
HALİL YALABIK - 5 yıl Önce

teessüf ederim,1952 yilindan beri hizmet veren eski binamizin yerine ,yeni bir hizmet binasi yaptırarak hizmete başladık,yalniz fotoğrafa bizim hizmet binasi yerine çevre şehircilik binasının fotoğrafı konulmuş,lütfen fotoğrafı düzeltelim

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124